В Одесі відкрили виставку "Шевченківський Петербург" [відео]

  До 150-ї річниці з дня смерті Тараса Шевченка в Одесі відкрили виставку «Шевченківський Петербург». Матеріали експозиції висвітлюють період перебування великого Кобзаря у місті на Неві. В одеському літературному музеї представили петербурзькі видання творів поета 19-го століття.

  Серед них перше факсимільне видання  "Кобзаря", датоване 1840 роком. До нього увійшли вісім творів поета. На експозиції також можна побачити портрети петербурзьких друзів та шанувальників творчості Шевченка. Зокрема, Івана Буніна, який переклав твори великого українця на російську. А також Якова Полонського та Івана Тургенєва, спогади яких про Тараса Григоровича увійшли до "Кобзаря", виданого у Празі в 1876 році. Серед експонатів виставки також картини з краєвидами Санкт-Петербурга, за часів Шевченка.

  Галина Закіпна, науковий співробітник Одеського літературного музею: "Выставка называется Шевченковский Петербург, потому что это был город в котором Шевченко провел свою юность, город в котором он стал вольным человеком, где его выкупили из крепостничества, где он стал художником, он закончил Петербургскую академию художеств, где он издал свой первый "Кобзарь" и где был издан и последний Кобзарь Т. Шевченко".

  Попередній матеріал
  Далай-Лама йде з політики
  Наступний матеріал
  2 роки умовно отримав лідер запорізького обласного осередку "Свобода"
  Теги: