В Луганську зводять котеджне містечко на історичних курганах

  В Луганську на місці історичних курганів зводять котеджне містечко. Археологи вимагають зупинити будівництво, бо це знищить історичну пам`ятку, якій понад 4 тисячі років. Утім, міська влада продала землю зі стародавніми похованнями приватним особам.

  Кургани та стоянку стародавніх людей на околиці Луганська археологи знайшли торік і планували детальніше дослідити ці місця. Коли побачили на місці розкопок будівельну техніку, їхньому подиву не було меж, бо землі, на яких розташовані історичні пам`ятки, повинні охоронятися державою.

  Олексій Бритюк, голова Луганської археологічної спілки: "Мы сейчас стоим на памятнике бронзы, под нашими ногами родовой могильник которому 4 тысячи лет. Фактически, степная пирамида - вертикальные и горизонтальные внутренние ходы, орудия труда".

  Дослідники відразу звернулися до міських чиновників, і з`ясували, що згідно з державною археологічною експертизою, жодних пам`яток історії тут немає. Тож ентузіасти запросили чиновників на власні очі побачити стародавні кургани. 

  Володимир Виборний, заступник начальника управління культури Луганської облдержадміністрації: "Не знали мы. Ну правда, не знали что там. Это вновь выявленный объект, он не был известен. Сейчас кургану ничего не угрожает".

  Експерт, який курган не помітив, від коментарів відмовляється. А невдовзі правоохоронці розкрили схему незаконної приватизації ділянки під забудову.

  Роман Осипчук, начальник відділу з боротьби зі злочинами у сфері земельних відносин ГУ МВС України в Луганській області: "Установлено, что должностные лица Госкомзема, используя влияние на одну из райадминистраций, провели приватизацию особо ценных земель. Данные земли были переведены в собственность родственников должностных лиц. Возбуждено уголовное дело, ущерб 3 млн. гривень".

  Водночас, скасовувати рішення про передачу земель у власність чиновники не поспішають, посилаючись на незавершенність розслідування. Археологи ж бояться, що так і не встигнуть детальніше дослідити курган.

  Максим Сисоєнко, Віктор Прокопенко, Луганськ, 5 канал.

  Попередній матеріал
  МВС посилить охорону суду, де розглядатимуть справу Тимошенко
  Наступний матеріал
  В Греції обговорюють надання нового траншу кредиту у 12 мільярдів євро
  Теги: