В Греції обговорюють надання нового траншу кредиту у 12 мільярдів євро

  Греція повинна допомогти собі сама, перш ніж їй допоможе ЄС. Про це зявив Єврокомісар із питань економіки та фінансів перед візитом до Афін. До грецької столиці прибули головні кредитори держави - представники МВФ, ЄС та Центробанку. Обговорюють надання нового траншу кредиту у 12 мільярдів євро та новий антикризовий бюджет, вже ухвалений урядом.

  Жорсткий бюджет Греції, який мають ухвалити невдовзі, означатиме крах для малих підприємців. Так уважає родина Комнінакісів, яка володіє невеликим рестораном у центрі Афін. Ще понад рік тому заклад був переповнений клієнтами. Зараз, найчастіше, стоїть порожній. Закривати ресторан у самий розпал роботи доводиться через постійні страйки обурених антикризовими заходами людей. Та головна причина відсутності відвідувачів - різке скорочення прибутків населення.

  Джанніс Комінакіс, власник ресторану: "Ми починаємо втрачати наших постійних клієнтів. Вони кажуть: "Я не можу відвідувати вас, щоб їсти рибу, яка так мені смакує..." І тому відвідувачів стає дедалі менше".

  Димитріос Комінакіс, власник ресторану: "Ми думали, що це буде чудовий бізнес, який можна залишити у спадок дітям. Але зараз я скажу - ми все втрачаємо. Чому? Бо за останні роки ледь не щодня на нас нападають, нас бомбардують - це все страйки. Кожен, хто хоче висловити протест - йде на площу Синтагма".

  Уряд Греції уже ухвалив антикризовий бюджет, що передбачає високі податки і зниження прибутків, а також суттєве скорочення робочих місць. До кінця місяця проголосувати за нього повинні парламентарі. Щоби перевірити, як іде робота над ухваленням закону і обговорити надання чергової позики Греції, до Афін з’їхалися головні кредитори, так звана "трійка" - це представники Євросоюзу, Центробанку та МВФ. Вони уже зустрілися із новопризначеним міністром фінансів Греції.

  Оллі Рен, Єврокомісар з питань економіки та фінансів: "Напередодні, президент Баррозу від імені Єврокомісії запропонував дуже важливу ініціативу - виділити Греції один мільярд євро із недовикористаних фондів ЄС, призначених для розвитку слабких регіонів спільноти. Це показує, що Євросоюз зацікавлений у процвітанні Греції, і готовий її підтримувати. Та, насамперед, Греція має сама собі допомогти, щоб інші європейці змогли надати їй поміч".

  З новим антикризовми бюджетом за 5 років Греція зекономить понад 28 мільярдів євро. Але це - у 12 разів менше, аніж загальний борг країни, що становить 330 мільярдів. Щоби погасити його і потрібен міжнародний кредит. До третього липня Афіни повинні отримати черговий транш у 12 мільярдів. Якщо цього не станеться - на країну чекає дефолт.

  Нонна Стефанова, 5 канал.

  Попередній матеріал
  В Луганську зводять котеджне містечко на історичних курганах
  Наступний матеріал
  У США затримали легендарного ватажка ірландської мафії
  Теги: