В Києві стартував 13-й ярмарок "Книжковий світ" [відео]

  Книжка на кухні, в театрі, кіно і навіть в політиці та інтернеті. В Києві відкрився 13-й "Книжковий світ". Відкриття ярмарку зібрало близько тисячі видавців, письменників, критиків та читачів. Вони змогли побачити друковані новинки та спробувати їхній зміст на смак. В прямому сенсі слова.

  На велику їдальню було схоже відкриття "Книжкового світу". Люд юрмився, швидко розбирав книжки і упевнено прямував до головної страви. Творчу насолоду готувала Ольга Сумська. Рецепт із  першої кулінарної книжки акторки.

  Ольга Сумська, акторка: "Такі биточички з індюшечки фаршировані морськими гребінцями. Чим відрізняється саме моя книга - тим, що ти відкриваєш і бачиш, шо це кухня Сумської. Тут все поетапно. Той хто не любить читати, може по картинках все зрозуміти". 

  За перо беруться і політики. Спогади "Одна Україна, єдиний народ" нещодавно видав перший президент України Леонід Кравчук. Каже, доки політики у Верховній раді сварилися, він писав мемуари.  

  Леонід Кравчук, Президент України (1991-1994 рр.): "Я не думаю, що всі оцінять схвально і одинаково. Є різні читачі. Читач незалежний - для себе читає. Читач, який очолює якусь політичну силу - може йому там щось не сподобається, я так думаю".

  Як продається його книжка, політик не знає. А от справжні літератори борються за кожного читача. Іноді навіть занадто активно, уважає поет Сергій Пантюк.

  Сергій Пантюк, поет: "В нас якось книжки треба продавати як м`ясо. Я дивлюся, найбільші графомани, вони роблять так - хапають тебе за руку і кажуть: ось тобі книжка. Ти любиш Україну - ось тобі про Україну. Та ні не люблю - значить ось тобі інша".

  Перспектива від письменників братів Капранових. Незабаром видавці жебракуватимуть отак у дранті, з капелюхом в одній руці і з футбольним м`ячем в іншій.

  Дмитро Капранов, письменник: "Ви знаєте, що у нас нема гуманітарного прем`єра, у нас є премєр по євро. Цього року Україна у книговиданні перевершить рекорд: буде видано менше, ніж одна книжка на людину за рік. Це дуже серйозне досягнення і цей ярмарок це підсумовує. Сподіваємося наступного року буде пів-книжки на людину, і далі закінчиться цей балаган".  

  "13-й Книжковий світ", а надто сотні читачів, які занурилися у нього, демонструють зворотнє.

  Людмила: "Купила ребенку "Мати все" - я хочу, чтобы она познавала, ей 17 років. И "Кровь и молоко", ее очень рекламировали. Тут и познавательное есть, и по курсу школы, интернета. Поэтому это здорово, что есть такие ярмарки".

  Книжкове свято у Києві триватиме до неділі. У програмі - автограф-сесії, майстер-класи, кінопокази і поетичні вечори. 

  Дар`я Безродна, Юрій Усік, 5 канал

  Попередній матеріал
  У Південній Кореї триває саміт G-20 [репортаж, відео]
  Наступний матеріал
  У Львівському цирку зіграли весілля для мавпочок [репортаж, відео]
  Теги:
  Loading...