У Південній Кореї триває саміт G-20 [репортаж, відео]

  Саміт Великої Двадцятки розпочався у Південній Кореї. Зібрання G-20 Азія приймає уперше. Цього року саміт присвячений проблемі валютного урегулювання. Крім того, як і на попередніх зустрічах, учасники радитимуться, як не допустити повторення глобальної фінансової кризи.

  Глави найбільших економік світу з`їхалися на саміт до Сеула, столиці Піденної Кореї. До лідерів США та Китаю прикута найбільша увага преси, адже зібрання може стати полем бою для "валютної війни" між Пекіном та Вашингтоном. Йдеться про взаємні звинувачення цих держав у штучному накопичуванні валютних резервів або стримуванні зростання валюти задля збільшення експорту. Утім, Барак Обама і Ху Цзиньтао запевнили громадськість, що готові до відвертого і доброзичливого обговорення двосторонніх економічних відносин.

  Барак Обама, президент США: "Як глави двох провідних економік світу, ми маємо особливі зобов`язання - досягти міцного збалансованого і стійкого зростання економіки. Я чекаю візиту пана Ху Дзиньтао у Вашингтоні. А до того часу ми створюємо міцну структуру, стратегічні та економічні діалоги, над якими працює уся наша команда. І значний прогрес у цій роботі уже відчутний".

  Саміт великої двадцятки традиційно не минає без протестів антиглобалістів. Вони запланували низку акцій на кожен день зібрання. Поліція намагається не допустити демонстрантів до місць робочих зустрічей. За даними правоохоронців, прорватися до учасників саміту намагалися понад три тисячі протестувальників. Організатори акції заявляють - їх було утричі більше.

  Майкл Свайтов, представник організації "Глобальний заклик боротьби із бідністю": "Саме у цю хвилину люди у цілому світі не є щасливими. Зараз - глобальна криза, пов`язана із бідністю. І лідери світових держав не повинні забувати про це, і про те, що з бідністю треба негайно боротися".

  Робочі засідання G-20 розпочнуться у п`ятницю. Досі невідомо, чи буде результатом саміту документ із чіткими положеннями та рекомендаціями від учасників, чи ж лідери найбільших економік світу обмежаться лише загальними заявами.

  Нонна Стефанова, 5 канал

  Попередній матеріал
  У Європі відзначили річницю завершення Першої світової війни
  Наступний матеріал
  В Києві стартував 13-й ярмарок "Книжковий світ" [відео]
  Теги: