Зустріч Павла Поповича в Україні після повернення з космосу
Зустріч Павла Поповича в Україні після повернення з космосу nkau.gov.ua

В Україні ініціюють впровадження 12 серпня свята Української пісні

12 серпня 1962 року на орбіті космонавт-українець Павло Попович заспівав відому пісню “Дивлюсь я на небо, та й думку гадаю…” – таким чином саме пісня українською мовою була першою з-поміж тих пісень, які лунали в космосі

12 серпня 2017 року виповнюється 55 років від дня польоту в космос першого космонавта-українця Павла Поповича. Про таке повідомляє видання "Український інтерес".

Цей політ був унікальним у багатьох відношеннях. Уперше в космосі перебували одночасно два космічні кораблі: "Восток-3" – із чувашем Андріяном Ніколаєвим на борту і "Восток-4" – пілотований українцем Поповичем.

Також уперше політ був багатодобовим. До цього Юрій Гагарін здійснив 108-хвилинний виток навколо Землі, а Герман Титов виконав однодобовий космічний політ.

Уперше відбувся радіо- та відеозв'язок між екіпажами двох кораблів у космосі та Центром управління польотами на Землі. І тоді на весь світ пролунала українська пісня "Дивлюсь я на небо та й думку гадаю" (слова Михайла Петренка). Відомо, що ця пісня була улюбленою у ще одного видатного українця – конструктора космічних кораблів Сергія Корольова. Саме йому й присвятив свій спів Павло Попович.

Після космічного польоту Павло Попович ділився своїми враженнями: “Коли літав, згадував Україну, мій рідний Узин, тополі край дороги, верби над Россю, дім, у якому виріс, рідних, друзів. І так закортіло додому…”.

Редакція "Український інтерес" ініціює відзначення цієї події на державному рівні запровадженням свята Української пісні саме 12 серпня, коли українська пісня уперше прозвучала на цілий Всесвіт.

Журналісти написали: "Ми звертаємося до Президента України, до народних депутатів із цією пропозицією. Сподіваємося також на підтримку нашої ініціативи громадськими організаціями, творчими об’єднаннями та спілками, представниками засобів масової інформації, громадянами України".

Дивіться також фотогалерею за темою:

Історія, що твориться на наших очах: SpaceX вперше здійснила повторний запуск ракети у космос

Falcon 9 SpaceX
/
Falcon 9 SpaceX
Falcon 9 SpaceX
/
Falcon 9 SpaceX
SpaceX Falcon 9
/
SpaceX Falcon 9
Falcon 9 SpaceX
/
Falcon 9 SpaceX
Falcon 9 SpaceX
/
Falcon 9 SpaceX
Falcon 9 SpaceX
/
Falcon 9 SpaceX
Falcon 9 SpaceX
/
Falcon 9 SpaceX

Попередній матеріал
Безсмертний розповів, що може стати підставою для нових санкцій проти РФ
Наступний матеріал
Пошкодило газову трубу й посікло осколками автівку: Ворог знову обстріляв житлові квартали Новолуганського
Loading...

Космічні мандри: NASA створило віртуальну екскурсію Плутоном і Хароном – відео

Науковці виростили рисовий портрет Тараса Шевченка, який видно з космосу – фото

Космос із яєць, гори з вішаків та сирні східці: Японський художник створює особливий мініатюрний світ із побутових речей