До Дня волонтера та Дня Збройних сил України у столиці презентували фільм "Українські воєнні історії" про Територіальну оборону. Сюжет ґрунтується на реальних подіях. А 95% акторського складу – самі ж бійці Тероборони.
Усі вони так чи інакше до початку повномасштабного вторгнення були дотичні до кіноіндустрії. Однак зараз їх об'єднала Територіальна оборона.
"Я до війни ні автомата, взагалі нічого і просто вважав, що людям зброя не потрібна, ну так, навчався іншій справі взагалі, але зараз, як все це почалося, через три тижні був у військах і кажу: давайте хлопці щось вчити, бо не хочеться, щоб коли прийшли, то тебе як барана застрелили", – переконує актор, військовослужбовець ТрО ЗСУ Вадим Новіцький.
І коли Вадиму до роботи в кадрі не звикати, то серед учасників є молоді таланти. 20-річна Неллі ще навчається на 4 курсі університету імені Карпенка-Карого і після 24 лютого робить це на позиціях.
"Я зрозуміла в перші дні війни, що мені дуже страшно і я відчула слабкість, яку я раніше не відчувала, і я зрозуміла, що лише так я зможу взяти себе в руки, зробити щось корисне і не боятися. Так і вийшло, що тепер виходить я взагалі страху не відчуваю. Вразило, що на майданчику багато людей можуть виконувати багато різних функцій", – розповідає військовослужбовиця ТрО ЗСУ.
Продюсером фільму став полковник Олексій Дмитрашківський. Саме кіно складається з трьох новел різного жанру: від комедії до драми. Зйомки деколи доводилося проводити за 15 кілометрів від лінії фронту. Наприклад, у Харківській та Одеській областях. Або ж у Київській – на місцях, де раніше були бої.
І чи не вперше на знімальному майданчику для художнього фільму використовували справжні бойові патрони, міни, гранатомети, тротилові шашки та важку бронетехніку. Більшу частину з такого реквізиту взяли з трофеїв, покинутих російськими окупантами на визволених територіях.
"Це не правильно, але ми з вами живемо в такі часи, я не можу їх назвати неправильними, але дуже драматичними, в яких наскільки багато різноманітних викликів і там, де знімала група, вести з собою туди різноманітні засоби, які мають працювати в кадрі, небезпечно", – пояснює режисер-постановник і військовослужбовець Ахтем Сеітаблаєв.
"Більш ніж впевнений, що це буде цікава робота, розповідь про те, як люди дійшли, як ми дійшли до того, що стали військовими", – каже промоутер, військовослужбовець ТрО ЗСУ Олексій Тритенко.
Найскладніше було організувати весь процес. Деяким акторам доводилося приїздити з найгарячіших точок, а іноді неподалік майданчика було небезпечно.
"Постійні корективи, постійні обстріли, або інші зміни, але в принципі вдалося, не спали ночами і днями, але вийшло", – запевняє виконавчий продюсер, військовослужбовець ТрО ЗСУ Павло Неугодов.
До того ж у стислі терміни, бо ж на зйомки і постпродакш пішло близько двох місяців, а в буденному житті на це потрібно було б щонайменше пів року. Паралельно знімальна група готує наступний фільм. Однак він буде вже документальним і ще більше розповість про людей, з яких складається ТрО.
"Я подумав, що нарешті люди дізнаються, що таке ТрО, і перестануть там відокремлювати від військових чи від військ загалом ТрО. Це позитивно", – каже юрист, військовослужбовець ТрО Роман Подзігун.
"Українські воєнні історії" глядачі зможуть побачити вже наступного року. До того ж показ планується і за кордоном, аби весь світ дізнався, що заради перемоги кожен може взяти до рук зброю і дати відсіч ворогу.
Софія Норенко, Орест Пона, "5 канал"
Як відомо, 6 грудня українці відзначають День Збройних сил України. Захисників та захисниць привітав головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний. Він віддав шану полеглим героям у боях за українську незалежність та наголосив, що гордий стояти пліч-о-пліч з найкращими синами України.
Дивіться також відео за темою: Наєв привітав військових із Днем ЗСУ!
Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.
- Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.
Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.