шпиталь_писанки 5.ua

У Вінниці на території шпиталю створили алею гігантських писанок

Лікарі сподіваються, що для бійців вони будуть не лише окрасою, а й елементом арт-терапії

Двадцять дві двометрові писанки встановили на території Вінницького обласного клінічного госпіталю.

На великодніх яйцях – лики святих, обрамлені традиційним подільським розписом. Над їхнім створенням місцеві художники працювали півроку. Виготовлені своєрідні прикраси з металевого каркасу та бетону. Для того, аби негода не зіпсувала розпис, їх помістили під міцне скло.

Лікарі кажуть, що для бійців вони будуть не лише окрасою, а й елементом арт-терапії.

"Уже доведено, що живопис та ікони духовно впливають на людей. Ми знаємо багато випадків зцілення, коли людина побуває біля ікони і попросить Бога, і, дійсно, наступають випадки зцілення. Тому ці ікони носитимуть духовний характер і будуть впливати на всіх оточуючих", – каже заступник начальника з медичної частини Вінницького обласного  клінічного госпіталю для ветеранів війни Віктор Джигалюк.

"По-перше, вражає, надихає, у певному разі навіть заспокоює, навіює на духовні думки. Над кожною композицією варто постояти, замислитися", – ділиться враженнями демобілізований військовослужбовець ЗСУ Олександр Борисюк.

Як стало відомо, одна з писанок заввишки майже чотири метри. Кожне зображення на писанці символізує одне із релігійних свят християн – починаючи від Різдва, і завершуючи Покровою Пресвятої Богородиці. Позаду на писанці – петриківський розпис у подільських кольорах.

Повідомляється також, що над проектом художники працювали півроку. Його створювали спеціально на замовлення шпиталю. Для більшого ефекту лікарі обіцяють вечорами підсвічувати писанкову алею та вмикати супровід класичної музики.

Олена Бучацька, Олександр Семенов, "5 канал"

Попередній матеріал
У МЗС України відбулася міжвідомча нарада за участю Фейгіна щодо справи журналіста Романа Сущенка
Наступний матеріал
У Харкові облили зеленкою Сакварелідзе

Апітерапія, соляна шахта та "сон на вуликах": у Трускавці проходять реабілітацію понад 100 бійців АТО

Бійці АТО, що малюють: у Вінниці вдалися до арт-терапії

Реабілітація мистецтвом: ізотерапія для бійців АТО в Черкасах

Спортивна реабілітація: У Кривому Розі ветерани АТО зіграли з ФК "Кривбас"