Трускавець 5.ua

Апітерапія, соляна шахта та "сон на вуликах": у Трускавці проходять реабілітацію понад 100 бійців АТО

Для українських захисників курс сучасної реабілітації безкоштовний

Більше сотні вояків проходять реабілітацію у Трускавці. У військовому санаторії з бійцями працюють досвідчені фахівці. Ставку роблять і на фізичне, і на психологічне відновлення.

Один з учасників реабілітаційного курсу - військовослужбовець Юрій Кушнір, що близько року воював на Сході. Ще 8 квітня у Пісках боєць отримав мінно-вибухове поранення ноги. Потому його п'ять місяців лікували у Львівському військовому шпиталі. Нині Юрій проходить реабілітацію у Трускавці.

"Рубець затягується. Лазером лікую… Чутливість відновлюється. У мене нерв перебитий. Відновлюю чутливість ноги, бо я не ворушу ногою, вона не працює нижче коліна", - пояснює боєць.

Старший лейтенант Володимир - також учасник антитерористичної операції тепер отримує підводний душ-масаж. Це одна з кількох процедур, призначених бійцеві.

"Після повернення із зони АТО я звернувся до лікарів із болями в ділянці живота, проходив лікування у Житомирському військовому шпиталі. Після лікування мене направили сюди. Є покращення, проходжу водні процедури: підводний душ-масаж, ванни", - каже військовослужбовець 50-го ремонтно-відновлювального батальйону ЗСУ.

У військовому санаторії дбають і про психологічне відновлення бійців АТО. Медики просять вояків, які мають труднощі з психологічним здоров'ям, не соромитися і звертатися по допомогу. Одним із методів лікування медики називають "сон на вуликах".

"Поломка нашого організму починається з порушення нашого біополя, а тоді вже йдуть тілесні ушкодження. Ми лікуємо біоенергетику…Кожна бджолина сім'я має своє біополе. Хлопці лежать під кожним з п’яти вуликів. І ці п’ять вуликів мають свою біоенергетику", - коментує лікар-апітерапевт Михайло Грицик.

Як стало відомо, у санаторії проходять реабілітацію учасники АТО з усієї України. Курс лікування у центрі триває понад двадцять днів. Для бійців він – безкоштовний.

Марічка Кужик, Євген Радіон, "5 канал"

Попередній матеріал
Генасамблея ООН: світові лідери говорять про збройні конфлікти, російську агресію та демократію
Наступний матеріал
Делегація військових аташе з ЄС і НАТО відвідала зону АТО

Футбол - як реабілітація: під Києвом стартувала Ліга учасників АТО

Кабмін виділить кошти на проживання і харчування учасників АТО під час психологічної реабілітації

У Львові відкрили реабілітаційний центр ім. Маркіяна Паславського

В Одесі відкрили центр соціально-психологічної реабілітації дітей-переселенців