dance.net.ua

У світі святкують Міжнародний день танцю

  Міжнародний день танцю відзначається вже 32 роки, починаючі з 1982 року, з ініціативи Комітету танцю Міжнародного інституту театру при ЮНЕСКО.


  Дата 29 квитня обрана тому, що у цей день народився засновник сучасного балету Жан-Жорж Новерр (1727-1810)

  Хореограф поставив понад 80 балетів. Новерр також відомий як автор теоретичного твору "Листи про танець і балети". Він обгрунтовав принципи драматичного балету, що базується на літературному сюжеті і втіленого засобами пантоміми і танцю. Реформи Новерра зробили вирішальний вплив на подальший розвиток світового балету.

  За задумом засновників, Міжнародний день танцю покликаний об'єднати всі напрямки танцю, стати приводом для вшанування цієї форми мистецтва і його здатності долати всі політичні, культурні та етнічні бар'єри, об'єднувати людей, дозволяючи говорити спільною мовою - мовою танцю.

  За традицією, в Міжнародний день танцю відомому хореографу або танцівнику пропонується звернутися до світової громадськості з посланням. У 2014 році в цей день до громадськості звернеться французький танцівник і хореограф Мурад Мерзукі.

  Серед авторів звернень до Міжнародного дня танцю - відомий радянський і російський хореограф Юрій Григорович (1984), балерина Майя Плісецька (1996), французький танцівник, хореограф і режисер Моріс Бежар (1997), король Камбоджі Нородом Сіамоні (2006), колишній професійний танцюрист і балетмейстер.

  Нагадаємо, що Україна цього року офіційно приєдналась до CID UNESCO.
  Попередній матеріал
  Кабмін розгляне питання підвищення цін на горілку
  Наступний матеріал
  Уряд Німеччини спростував можливість застосування спецпідрозділів
  Теги: