5.ua

Кабмін розгляне питання підвищення цін на горілку

  Асоціація "Укргорілка" просить Кабмін підвищити мінімальну роздрібну ціну півлітрової пляшки горілки на 32,6% - до 39,9 гривні у зв'язку зі зростанням собівартості виробництва продукції.
  Про це 29 квітня заявив гендиректор асоціації Володимир Остапюк.

  "Необхідно невідкладно підвищити МРЦ на горілку до 34,9 гривні за 0,5 л, а після збільшення акцизу в липні МРЦ мають бути переглянуті до 39,9 гривні", - вважає Остапюк.

  За його словами, мінімальні ціни повинні бути збільшені, оскільки це ефективний інструмент боротьби з нелегальним обігом алкогольних напоїв і індикатор повноти сплати податків до держбюджету.

  "Укргорілка" відзначає, що чинний рівень мінімальних цін не відповідає реальному рівню витрат виробників на виробництво алкогольної продукції, оскільки не відображає зростання ставок акцизного податку, цін на енергоносії, спирт, марку акцизного податку, заробітної плати та інші складові алкогольної продукції.

  Згідно з повідомленням, ставка акцизного податку на горілку з 1 березня 2014 зросла на 14%. Повторно ставки акцизного податку на горілку будуть збільшені ще на 25% з 1 липня 2014 року.

  "З 5 липня 2013 вартість спирту збільшена на 13%, а зараз всі виробники отримали офіційні повідомлення від ДП "Укрспирт" про збільшення вартості спирту ще на 21 гривню за 1 дал", - заявляють в асоціації.

  За оцінками "Укргорілки", якщо держава не буде вживати заходів, то в 2014 році обсяги легального виробництва алкогольної галузі значно скоротяться.

  Нагадаємо, останній раз МРЦ на горілку в Україні підвищувалися з 1 березня 2013 року - на 5,6%, до 30,1 гривні.
  Попередній матеріал
  Україна готує свій вихід з організації СНД
  Наступний матеріал
  У світі святкують Міжнародний день танцю