У Нью-Йорку його порівнювали з Робертом де Ніро та Ентоні Гопкінсом: Богдану Ступці 77 років

Богдан Ступка 5 канал
"Треба постійно бути закоханим. Не тільки в жінку, не тільки в каштан, не тільки в місто. В усе, що складає життя, треба бути закоханим. І треба радіти", – Богдан Ступка

Богдан Ступка засяяв ще у Львові, коли хлопчик Бодя шукав себе у житті. Він знав, його справа – театр. Мало кому відомо, що Ступка пробував себе і в музиці, і в фотографії, і навіть у слюсарстві. Як згадував актор, до всього були руки.

У Львові Богдан вчився у студії при театрі імені Марії Заньковецької. У свої 26 років стає членом ради театральних діячів України. І рівно за 10 років Ступка приїхав до Києва, в улюблений театр імені Івана Франка, який не залишав аж до смерті. Він був його другою оселею, а театральна гра – життям. Театр Франка з появою Ступки неначе ожив у 2001 році, коли актор зайняв крісло голови. Театральна сцена квітнула, бо все було по-Ступківськи професійно: від вистав до акторів.

Премії, нагороди та ордени не марнославно доводять, Богдан Ступка – один із головних здобутків українського театру та кіно. На знімальному майданчику він перевтілювався у понад сотню образів. Навіть в епізодах віддавав всю енергію, адже шанував кожного небайдужого до його творчості. У Нью-Йорку на прем'єрі фільму "Два в одному" Кіри Муратової Ступку ставили в один ряд з Аль Пачіно, Робертом де Ніро та Ентоні Гопкінсом.

Фільм "Кайдашева сім'я", 1996 рік:

Та жодна нагорода ніколи не зрівняється із званням, яким охрестили Ступку вже десятки років тому. Школярі, студенти, фани знають і ніколи не забудуть, що Богдан Сильвестрович – батько українського кіно і театру. Був і залишиться навічно.

Богдан Ступка був істинним драматичним актором. За свою кінокар'єру отримав близько 15 нагород і призів, включно "Ніку" та три "Золотих орли".

Військова драма принесла Ступці неймовірний успіх в усьому світі, а Європейська кіноакадемія – номінацію "Найкращий актор". Втім у 2004 році доля склалася так, що переміг Хав'єр Бардем.

Фільм "Білий птах із чорною відміткою", 1970 рік:

Дебютував Богдан Сильвестрович у фільмі "Білий птах із чорною відміткою", де зіграв націоналіста Ореста. Молодий і ще майже невідомий актор просто вразив своїм талантом перевтілення. Він із легкістю продемонстрував усі грані характеру та натури цього персонажу.

Що не кінообраз, то овації. Ступка брався лише за якісні кінокартини, втім іноді своєї яскравою грою перекривав навіть сценарії. Часто глядачі казали: "Назву фільму не пам'ятаємо, але там точно грав Богдан Ступка". Таких ролей просто не злічити. Наприклад, як смачно він з'явився концертмейстером у російській картині "Схід-Захід". Усього кілька хвилин, а здається, що грав головну роль. І так всюди. Геніальний актор поринав із головою в кожен свій фільм.

Фільм "Платон Ангел", 2011 рік:


"Тарас Бульба" російського режисера Володимира Бортко стала знаковою картиною для Ступки. Критики назвали фільм російською пропагандою і цькуванням українства. Втім наголосили, неймовірно харизматичний Тарас у виконанні Богдана Ступки – єдине, що заслуговує уваги у картині. Його погляди та міміка точно змальовували персонажа, написаного Гоголем.

Дружина, син і внуки були найдорожчими людьми для Богдана Ступки. Він мало говорив про своє особисте життя і не потребував піару та розголосу. Навпаки, актор якомога сильніше намагався утаємничити свою родину. Та й розповідати було нічого. Його єдине кохання та муза дружина Лариса все життя віддала Богданові.

Фільм "Чорна рада", 2002 рік:

Зі своєю коханою Ступка познайомився ще у Львові. Колись актор згадував, що тоді він "був солдатиком, а вона – балериною". Їхній син Остап Ступка народився за рік після одруження. Змалечку він розумів, що має ощасливити батька і піти тою ж професійною стежкою. Адже так само, як і Богдан Сильвестрович, Ступка-молодший виріс у театрі. Іноді навіть прогулював школу, щоб ще раз побачити батька на сцені. Остап любив свого наставника до втрати пульсу. Він був йому за друга, за вихователя та за брата. Відпочивали ж завжди разом. І хоча часу у Богдана Сильвестровича було замало, він завжди встигав погратися з онуками. Це він любив понад усе.

Дуже болючою втратою для Ступки стала смерть матері Марії Григорівни. Вона пішла з життя у 94 роки 23 липня 2007-го. За містичним збігом, Богдан Сильвестрович покинув цей світ 22 липня. Мати забрала сина рівно за п'ять років.

Фільм "Вогнем і мечем", 1999 рік:

Нагадаємо, сьогодні, у день народження Івана Франка, українські та голівудські актори записали відео з проникливим віршем класика "Моя любов".

Також можна переглянути фотогалерею за темою:

Зріла краса: 53-річна Моніка Беллуччі стала героїнею чуттєвої фотосесії для іспанського глянцю

/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Бій на Бахмутській трасі: в Україні прощалися із загиблими армійцями з батальйону "Айдар"
Наступний матеріал
"Він поклав життя служінню цій країні": як США прощалися із Джоном Маккейном
Loading...