У музеї Гончара український художник Теліженко презентував експозицію витинанок

  З народного ремесла у високе мистецтво. Експозицію витинанок презентував український художник Микола Теліженко у музеї Гончара. На відкритті виставки побувала і кореспондентка "5 каналу" - Ганна Бока.

  Витинанка, як вид мистецтва народилася із хатнього ремесла. А витвори Миколи Теліженка - зі скрути. Знаний скульптор і художник взяв до рук ножиці та папір. Вправні руки і глибокі думки творили образи майже 12 років.

  Сергій Проскурня, режисер: "У кирилівські церкві є янгол, який згортає небо. А Микола Тиліженко його розгортає. І це синє українське небо використовує для своєї витинанки космічної".

  Саме так масштабно дивиться на Україну Тарас Шевченко. А це теж - Україна. Тільки в образі тільця. Тележенко: стоять дві постаті жінок, які вінок заплітають. А в цих фігурах іще щось прочиткується. Іще щось проичитується. це все можна читати як літературу.

  Гончар Петро: "Сюжети, які можна у мозаїці, у фресці робити, а він це подає у витинанці".

  Ніна Матвієнко: "Я зайшла уперше і подумала, що це - графіка, а потім я думаю, що це все ж таки - витинанка. Вона - несподівана - зовсім нова".

  Витинанки митця, як багатосюжетний роман - складні і глибокі. І при цьому - динамічні і сучасні. Микола Теліженко підняв хатнє рукомесло до високого мистецтва.

  Тетяна Пошивайло, заст. директора музею Гончара: "Довести таку техніку народної витинанки, це звичайно, треба мати такий талант. А відносно тематики, якої він торкається - це такі пласти історії".

  Холодний яр, Веслесові перевесла, Трипільські ритми.  Усе це складна історія, зрозуміла кожному. 

  Катерина  Ющенко: "Я завжди вважала, що Микола Теліженко - геній. І це таке, що можна показувати світу. Тому що у світі такого нема. Я ніколи такого не бачила. І це показує і історію, і український дух і культуру".

  Виставка триватиме до 12 серпня.

  Ганна Бока, Іван Довгалик, "5 канал"  

  Попередній матеріал
  Масову акцію протесту провели профспілки Чехії
  Наступний матеріал
  Голод та нестача питної води загрожують Лівії
  Теги: