Фото ukrinform.ua

У Москві помер найстаріший у світі працюючий актор

  Володимир Зельдін – перший в світі професійний театральний актор, що переступив 100-річний ювілей, залишаючись у професії

  У Москві на 102-му році життя помер найстаріший у світі актор Володимир Зельдін. Про це повідомили в довідковій службі НДІ швидкої допомоги імені Скліфосовського, пише "Укрінформ" з посиланням на російське видання.

  Про госпіталізацію актора ЗМІ стало відомо 27 жовтня. Тоді інформацію підтвердила дружина Зельдіна, повідомивши, що актор проходить обстеження протягом останніх декількох тижнів.

  Володимир Зельдін – радянський і російський актор театру і кіно, артист Центрального академічного театру Російської армії з 1945 року. Народний артист СРСР (1975). Лауреат Сталінської премії другого ступеня (1951) та премії уряду РФ (2008). Повний кавалер ордена "За заслуги перед Вітчизною".

  Перший у світі професійний театральний актор, що переступив 100-річний ювілей, залишаючись у професії.

  Народився чоловік 28 січня 1915-го в Козлові (нині – Мічурінськ, Тамбовська область), в родині музиканта Михайла Євгеновича і вчительки Ганни Миколаївни Зельдіних. Після смерті батька його друг, диригент оркестру Вищої прикордонної школи Ф.Миколаївський, прийняв Зельдіна в оркестр трубачем.

  На початку 1930-х років виробничо-театральні майстерні при Театрі МДСПС (який у 1938 році став основою Театру імені Мосради) набирали акторський курс і чоловік був прийнятий на нього.

  У 1940 році він знявся у фільмі відомого радянського режисера Івана Пир'єва "Свинарка і пастух". Після цієї першої ж великої ролі в кіно Зельдін здобув широку популярність. Знімався також у фільмах "Карнавальна ніч", "Дядя Ваня", "Жінка в білому", "Десять негренят" і багатьох інших. У 1942-1943 роках служив в Алма-Атинському російському драматичному театрі.

  Свій 100-річний ювілей зустрів на сцені театру. Свій 101-й день народження актор зустрів на сцені рідного театру, де зіграв головну роль в присвяченій йому виставі "Танці з учителем".

  Як повідомляв 5.ua, у Києві померла народна артистка України, що пропрацювала на сцені понад 50 років. 

  Попередній матеріал
  Експерти пояснили, як розширять повноваження поліцейських
  Наступний матеріал
  Парубій: Депутати підготували рішення, яке виправить "помилку" із зарплатами нардепів

  Акторка про театр для переселенців у Львові: в галицьке середовище так просто не ввійдеш, це своя "банда"

  "ЗА ЧАЙ.COM": Актор, лідер гурту "Кому вниз", "гуру української готики" Андрій Середа в ефірі "5 каналу"

  "ЗА ЧАЙ.COM": актор театру і кіно Богдан Бенюк в ефірі "5 каналу"

  Голлівудський актор записав відеозвернення до дітей Донбасу

  У Києві померла народна артистка України, що пропрацювала на сцені понад 50 років

  У США під колесами джипа загинув голлівудський актор