Експерти пояснили, як розширять повноваження поліцейських

Зміни до законів, що регулюють діяльність поліції, обіцяють представити 31 жовтня

Пропоновані зміни до закону про Нацполіцію уточнюють повноваження, які вже на сьогодні є у поліції, і чіткіше регламентують питання взаємовідносин правоохоронця і громадянина. Про це у програмі "Інформаційний ранок" на "5 каналі" повідомив експерт Українського інституту майбутнього Денис Монастирський.

"Під час зупинки транспортного засобу водій має залишатися у транспортному засобі, покласти руки на кермо і виконувати вимоги поліцейського. Дуже серйозну дискусію викликав проект норми про те, що в угоді потрібно не пред’явити посвідчення водія, так як закріплено сьогодні, а передати його", – розповів експерт.

Він додав: "Також зміни будуть стосуватися огляду транспортного засобу, оскільки сьогодні поверхнева перевірка стосується салону і багажника. Але там нічого не сказано про причіп, про навісний багажник. Одна з найбільш революційних змін – збільшення часу адміністративного арешту з трьох годин до 24 годин в окремих випадках".

Монастирський назвав головну ідею проекту змін до законів: "Щоб був витриманий баланс між повноваженнями поліцейського і можливості громадянина отримати адекватну оцінку діям поліцейського. Це має бути швидко, чітко і ефективно".

Попередній матеріал
На Донеччину прибула посилена "мотострілецька" рота та боєприпаси до "Градів" – ІС
Наступний матеріал
У Москві помер найстаріший у світі працюючий актор

Нацполіція зможе працевлаштувати 2,5 тис. демобілізованих учасників АТО

Нацполіція запустила всеукраїнський саll-центр