Денис Монастирський 5.ua

Експерти пояснили, як розширять повноваження поліцейських

Зміни до законів, що регулюють діяльність поліції, обіцяють представити 31 жовтня

Пропоновані зміни до закону про Нацполіцію уточнюють повноваження, які вже на сьогодні є у поліції, і чіткіше регламентують питання взаємовідносин правоохоронця і громадянина. Про це у програмі "Інформаційний ранок" на "5 каналі" повідомив експерт Українського інституту майбутнього Денис Монастирський.

"Під час зупинки транспортного засобу водій має залишатися у транспортному засобі, покласти руки на кермо і виконувати вимоги поліцейського. Дуже серйозну дискусію викликав проект норми про те, що в угоді потрібно не пред’явити посвідчення водія, так як закріплено сьогодні, а передати його", – розповів експерт.

Він додав: "Також зміни будуть стосуватися огляду транспортного засобу, оскільки сьогодні поверхнева перевірка стосується салону і багажника. Але там нічого не сказано про причіп, про навісний багажник. Одна з найбільш революційних змін – збільшення часу адміністративного арешту з трьох годин до 24 годин в окремих випадках".

Монастирський назвав головну ідею проекту змін до законів: "Щоб був витриманий баланс між повноваженнями поліцейського і можливості громадянина отримати адекватну оцінку діям поліцейського. Це має бути швидко, чітко і ефективно".

Попередній матеріал
На Донеччину прибула посилена "мотострілецька" рота та боєприпаси до "Градів" – ІС
Наступний матеріал
У Москві помер найстаріший у світі працюючий актор

Нацполіція зможе працевлаштувати 2,5 тис. демобілізованих учасників АТО

Нацполіція запустила всеукраїнський саll-центр