У Луцьку відкрилася унікальна виставка художника Поноченюка [відео]

  Абстрактні полотна і поряд їхні рельєфні дерев`яні копії. У Луцьку відкрилася унікальна виставка київського художника Сергія Поноченюка. Тепер його картини доступні ще й людям з обмеженими можливостями - їх можна і бачити, і відчувати на дотик.

  Юрій Симончук  вивчає картини сантиметр за сантиметром. І радіє, що може доторкнутися до живопису.

  Юрій Симончук, голова Волинської обласної організації УТОС: "Якби якось хтось додумався ще побачити перспективу, от туди, далі. Бачите, ми відчуваємо тільки зовнішню оцю частину. І от про що ми говоримо, що ці віконця у зовнішній світ, який оточує нас, то тільки поки маленьке віконце. І який цей усе світ неосяжний. От як це все дати незрячий людині".

  "Споглядаючи щастя", "Космічний сад", "Фарби нічного лісу" - полотна художника такі ж фантастичні, як і їхні назви. Для кращого уявлення картин розробили ще й аудіосупровід.

  Людмила Фурсова: "Бачите, коли мабуть щось природне зображене, то воно можна розібрати, що це, руками. Тут незвична картина, космічні уявлення мабуть художника. То справді було спочатку дуже складно. Дуже довго думала. Схоже насправді якісь дерева, є якийсь стовбур або квітка. Але таких квітів я в природі не бачила. А от коли починається музика, озвучка. То закрити очі, уявити космічне небо, зорі".

  Сергій Поноченюк, автор виставки: "Я хотів об`єднати максимальну кількість людей в одній галереї. Щоби на цю виставку можуть прийти люди, які сказали: "Вау, як це добре". А і ті, хто не бачить. В процесі цьому, в проекті передбачає, що будуть люди ще з відсутнім слухом. Це якісь інсталяції будуть, які будуть нагадувати людям елемент звуку".

  Для створення ж рельєфних копій картин - обрали дерево. Бо саме воно може найточніше відтворити полотна митця.

  Віктор Кузнецов, майстер по дереву: "Багато робіт вільха, бо вона пом`якшує людину взагалі. Вибирає від неї якусь жорсткість. Клен це дерево, яке дає бадьорості, кріпості людині. В клені робив роботи, коли треба зробити якісь мілкі деталі. Воно краще держить свою фактуру, структуру".

  Луцьк - третє місто, куди художник привіз свою виставку. Перед цим вона побувала в Києві та Житомирі. Коли і де буде наступна - організатори ще не вирішили. Але у планах охопити якнайбільшу кількість  українських міст.

  Леся Валерієва, Юрій Троянов, Луцьк, "5 канал".

  Попередній матеріал
  У Парижі відкрили тимчасовий драйвін у виставковому палаці Гран-Пале
  Наступний матеріал
  В Іспанії собаку нагородили золотою медаллю за мужність
  Теги: