В Іспанії собаку нагородили золотою медаллю за мужність

  Золотою медаллю за мужність нагородили собаку в Іспанії. Німецьку вівчарку на прізвисько Аякс відзначили за знахідку закладеної терористами бомби.

  Нагороду собаці вручили представники благодійної клініки для хворих тварин у Мадриді. Геройський учинок Аякс здійснив ще у липні 2009 році на острові Майорка. Тоді у місті Пальма-Нова злетіла у повітря патрульна машина, двоє поліцейських загинули. Аякс винюхав другу бомбу, сховану під автомобілем неподалік казарм правоохоронців. Пізніше відповідальність за атаки взяло на себе баскське угруповання ЕТА. Аякс вийшов на пенсію у 12 років, що у перерахунку на людський вік дорівнює 80 рокам. Він став 22-им собакою, що отримав золоту медаль за мужність.

  Хуан Карлос Алябарсес, поліцейський: "Це наша робота, але ніколи не уявляєш, що опинишся у такій ситуації в житті. Того дня Аякс діяв спокійно і зосереджено, як і повинен був".

  Джен Маклахлін, директор благодійної клініки для хворих тварин: "Аякс продемонстрував сміливість та відданість служінню, коли знайшов бомбу. І цим він врятував багато життів. Ми дуже пишаємося, що можемо особисто презентувати медаль для Аякса". 

  Попередній матеріал
  У Луцьку відкрилася унікальна виставка художника Поноченюка [відео]
  Наступний матеріал
  У Сеулі мітингували проти скасування Пхеньяном переговорів із Південною Кореєю
  Теги: