У київського колекціонера - найбільше зібрання старих книг в Україні [відео]

  Найбільшу приватну колекцію раритетних книг зафіксував Національний реєстр рекордів. У зібранні - понад чотири з половиною тисяч видань, надрукованих до 1917 року. Серед них - "Апостол" Івана Федорова та "Острозька біблія". Загалом у колекції - більше 10 тисяч книг.

  Ксенія Дворнікова, 5 канал: "Ось це - збірка поезій "Русалка Дністрова". Це перша книга, яку видали українською мовою. З`явилася на світ вона  у Будапешті ще 1837 році. До нашого часу таких книг лишилося близько сотні".

  По сусідству з україномовною "Русалкою" стародруки Івана Федорова, "Арифметика" Магницького та ще тисячі інших раритетів. Збирав їх колекціонер 5 років. Найстаріше видАння - "Історія монастирів" датується першою половиною XVI століття. Рекордсмен не зізнається - де і за скільки купував першодруки. Утім, порадив перлини літератури шукати у смітті.

  Олександр Прогнімак, рекодсмен: "На Нижнем Вале есть букинистический магазин и в отходах я купил за 100 гривен книгу которая стоит несколько тисяч доларов. Это Чернихов "Конструктивы в архитектуре".

  Загалом у домашній бібліотеці колекціонера - дореволюційних - чотири з половиною тисячі видань. Це український рекорд. Щоби його зафіксувати 4 фахівців працювали 5 годин. Утім, щоби колекція стала світовим рекордом, доведеться докласти чимало зусиль.   

  Віталій Зорін, експерт національного реєєстру рекордів: "В книге рекордов Гинесса нет исторических книжных колекций. Там есть несколько номинаций в плане кулинарная книга, спортивная книга. Работа над тем что бы подать эту колекцию на мировой рекорд займет очень много времени и будет кропотливой. Каждую книгу нужно будет описать, сфотографировать, полностью провести каталогизацию этого дела и в каком то виде, надеюсь в електронном, отправить в Лондон".

  Кілька десятків унікальних видань охочі зможуть побачити у приватному музеї старовинної книги. Вони - переконані відвідувачі - надихають читати та вивчати історію.

  Ігор, відвідувач: "Чувствуеш саму историю в руках. Можно читать историю, можно ее изучать, а тут её держишь в руках как какую-то живу книгу, а не просто какую-то мертвую обложку".

  Поповнювати збірку раритетів колекціонер планує і надалі. У мріях - зібрати усі стародруки Івана Федорова.

  Ксенія Дворнікова, Юрій Усік, 5 канал

  Попередній матеріал
  Одного з найбільш розшукуваних злочинців США затримали у Португалії
  Наступний матеріал
  Литвин: ПР і Народна партія на сьогодні ведуть лише консультації з приводу об’єднання
  Теги: