У Києві презентували збірку інтерв`ю Олеся Ульяненка [відео]

  Книжку "Олесь Ульяненко: без цензури" презентували у Києві. Це збірка інтерв’ю лауреата Шевченківської премії, автора скандального роману "Жінка його мрії", заборонений комісією з питань суспільної моралі у 2009 році. Посмертна книжка про Ульяненка вміщує близько 40 інтерв`ю письменника починаючи з 1994 року і до останніх днів. Олесь Ульяненко пішов із життя 18 серпня 2010 року у віці 48-ми років.

  Через рік після смерті Олеся Ульяненка його друзі згуртувалися, щоби видати збірку інтерв`ю письменника. У ній Ульяненко розповідає про своє життя. Перша публікація датована 1994 роком.

  Мирослав Слабошпицький, режисер, друг О. Ульяненка: "Називається "жрать нечего - пишу, жить негде - пишу". Для мене знайомство з Ульяненком почалося з його манери говорити, з його способу мислення, з його аналітичного блискучого розуму. Він був блискучий полеміст".

  До збірки увійшли раніше друковані матеріали, а також унікальні інтерв`ю. Як от розмова письменника з видавцями у Ялті після презентації твору "Там, де південь". Тут що не відповідь - то цитата, каже його помічниця.

  Євгенія Чуприна, помічниця О. Ульяненка: "Він міг сказати щось таке - "Моей задницей можно три забора выкрасить". Видавав перли весь час. За ним треба було записувати".

  До книжки також увійшло випадкове інтрв`ю з морозивом на Майдані Незалежності журналіста Сергія Шебеліста. Автор згадує своє захоплення Ульяненком та, водночас, легкість спілкування з письменником.

  Сергій Шебеліст, журналіст: "В одному з останніх запитань, чи вірите ви у творчий потенціал Полтавщини? Він сказав: "Впродовж останніх 20-30 років Полтавщина була дуже опущена, процвітав колгоспний дух - сало, свині і все". Той, хто читав по селах книжки - був якоюсь дивною людиною, як він сказав - "чудіком".

  До збірки увійшли і матеріали судової справи "Ульяненко проти Національної комісії з питань суспільної моралі". У 2009 році комісія назвала роман "Жінка його мрії" порнографічним. І лише після того, як Ульяненко відредагував окремі частини твору, роман дозволили продавати. 

  Олег Віремеєнко, адвокат О. Ульяненка: "В цих матеріалах можна прочитати, як його за життя гнобили Інститут літератури, документи, про які б за інших обставин люди не дізналися".

  Збірку з інтерв’ю Ульяненка уже перекладають у Чехії. Паралельно автори ведуть переговори про видання у Німеччині.  

  Дар`я Безродна, Ян Доброносов, Олексій Іванченков, 5 канал

  Попередній матеріал
  Жертвами убивства на острові Джерсі стали 2 польські родини
  Наступний матеріал
  Пивну олімпіаду серед барменів влаштували у Харкові
  Теги: