У Києві презентували книгу Івана Дзюби "Тарас Шевченко. Життя і творчість" (РЕПОРТАЖ)

  Розпочинються шевченківські дні. Дев`ятого березня 194-та річниця від дня народження Тараса Шевченка. Творчі вечори цього тижня уже стартували в навчальних установах, театрах, бібліотеках та музеях.

  Понад сорок років письменник Іван Дзюба досліджує життя і творчість Тараса Шевченка. Щоб написати про нього книжку у 720 сторінок, науковець витратив кілька десятиліть. Інтелектуальний роман презентували глядачам як найповніше зібрання відомостей про великого земляка. На думку автора, цей том біографії Кобзаря має бути прочитаний по-новому.

  Іван Дзюба, письменник: "Мені здавалося, що крім цього потрібна праця трохи синтетичного характуру, яка охопить і життєпис і аналіз поезії його. І постать Шевченка покаже в політичній, духовній атмосфері".

  У віршованій формі про Тараса Григоровича пишуть і діти. Ця книжка "Тарасовими шляхами" результат річної праці київських школярів.

  Надія Безручко, директор дитячої бібліотеки ім. Т. Г. Шевченка, м. Київ: "Читаючи твори, знайомлячись із Шевченком як з художником. вони пишуть твори, видають вірші свої. Ми це помітили і вирішили видавати збірочки".

  Напередодні роковин Шевченка школярі вирішили влаштувати конкурс читців. Один із переможців декламує вірш великого Кобзаря на біс.

  Богдан Гливинський, школяр: "Решил выбрать именно этот стих, потому что в нем показывается, что бы было, если бы было восстание. И еще он такой юморной".

  Урочистості з нагоди 194-ї річниці від дня народження письменника в наші часи відбуваються відкрито. Хоча ще півстоліття тому шанувальники творчості Шевченка зустрічалися всупереч заборонам радянської влади.

  Віктор Потерайло, письменник: "Шевченкові дня ми намагалися проводити біля пам’ятника, але це було не так вже і просто. Приємно, що зараз діти можуть ось так вільно вивчати читати широкий спектр Тарасової творчості".

  Нині ж на полицях бібліотек крім творів Кобзаря ще стоять видання про самого митця. І щорік їх стає більше.

  Людмила Голоднік та Сергій Азаренко, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (7.33Мб)

  Попередній матеріал
  Репортаж про альтернативні методи видобування газу (ВІДЕО)
  Наступний матеріал
  У столичному будинку кіно презентували стрічки "Мольфар" та "Марія і Марфа" (РЕПОРТАЖ)
  Теги:
  Loading...