У столичному будинку кіно презентували стрічки "Мольфар" та "Марія і Марфа" (РЕПОРТАЖ)

  Одразу дві кіно-прем`єри у київському будинку кіно. Там показали українські стрічки "Мольфар" та "Марія і Марфа". Документальні фільми зняли дві молоді українські режисерки. Сюжетна лінія стрічок - звичайне життя незвичайних людей. На прем`єру стрічок прийшли переважно лише кіномитці.

  Мольфар - справжній гуцульський чарівник. Живий, справжній і дотепер мешкає на Закарпатті. Лікує людей, відвертає хмари та чаклує. Щоправда документальна стрічка не про магічні здібності Михайла Ничая. У фільмі його побутове життя. Головний герой фільму не так сам Мольфар, як його дружина.

  Олеся Моргунець, режисер фільму "Мольфар": "Весь фільм ми думаємо, що вона така негарна, строга жінка, а в кінці ми бачимо, що вона насправді вона свята, вона як муза яка прожила все життя з таким чоловіком, і мабуть заслуга Мольфара те чим він є це частково якби вона".

  Ще одна прем`єра у будинку кіно фільм  Марія та Марфа. Головних героїнь дві, але історія про ціле село. Щоправда у ньому лише 4 мешканки - стареньки бабусі, які вже доживають свого віку. Час від часу до них у гості приходить 5-та старенька. Колись велике село на Закарпатті майже повністю вимерло. А про останніх його мешканців навколишній світ забув.

  Наталія Патракова, режисер фільму "Марія і Марфа": "Ну вот так человек помрет, и лежит сколько там , сутки двое трое. Пока не приедет милиция или ещё кто нибуть и его заберет, в общем обстановка конечно такая, страшная, но они так не унывают и такие веселые".

  У залі на прем`єрі двох документальних стрічок переважно їхні творці, молоді режисери та люди, дотичні до кіновиробництва. Керівництво кіностудії пророкує кінофільмам значно більше визнання.  Однак присутні схиляються до думки, що український глядач ще не готовий до такого кіно.

  Світлана Степаненко, художній керівник кіностудії "Кіноматографіст": "Я думаю, що це не тільки фестивальні фільми, а це і фільми для людей, про людей, я не люблю це слово, але про маленьких українців і для маленьких українців".

  Аня Білецька, глядачка: "Наші люди зараз ще не мають такої високої духовної культури, не всі зможуть розуміти, але ми маємо привчати наших одноліток дивитись такі фільми, бо це розвиває наш світогляд".

  Для двох молодих режисерів ці документальні стрічки - їхні перші ластівки. Масовий глядач "Мольфар" та "Марія і Марфа" швидше за все не побачить.  Втім автори радіють, що мають можливаість знімати кіно за покликом, а не витрачатися на серіали.

  Роман Сухан, Олександр Котельников, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (7.29Мб)

  Попередній матеріал
  У Києві презентували книгу Івана Дзюби "Тарас Шевченко. Життя і творчість" (РЕПОРТАЖ)
  Наступний матеріал
  Теракт в Єрусалимській релігійній школі - 8 людей загинули
  Теги:
  Loading...