У Криму військові реконструктори відтворили Альмінську битву 1854 року

  Воїнів, полеглих під час Кримської війни, згадують на півострові. Данину пам’яті віддали клуби військово-історичної реконструкції. Вони відтворили один із найкривавіших бойових епізодів ХІХ століття. Він увійшов в історію під назвою Альмінська битва.

  Військові табори, предмети польового побуту, амуніція та зброя – усе, як за часів Кримської війни. На полі бою аутентичні знаряддя і навіть кіннота.

  Данило Бержицький, історик, ст. науковий співробітник музею Шереметьєвих: "Постарались максимально воссоздать униформу и сам быт лагеря. Вот,  сейчас ребята занимаются тем, что готовят патроны для предстоящей битвы".

  Як виробляють патрони до бою - учасники реконструкції тримають у секреті, лише заспокоюють: постріли холості. А от зброю та військову амуніцію демонструють охоче.

  Сергій В`юшин, солдат Київського гренадерського полку (рос. війська): "В ту эпоху использовались капсюльные ружья, но со времени царя Петра на арсеналах в Севастополе хранилось много старого оружия. В общем, это старое ружье образца 1709 года".

  Олександр Козинцев, солдат французської артилерії (військо коаліції): "Вот, например, ранец. Он из коровьей кожи, шкуры. Ремни. Никакой подмены. Подмены кожи – кожзамом, сталь – алюминием – это не допускается".

  Саме тут, на Альмінському полі, у вересні 1854-го року розгорнулася кровопролитна битва між військами Росії - з одного боку, та коаліції Британії, Франції, Туреччини - з іншого. Позиція російських військ була виграшною, однак перевага противника була у чисельності та кращому озброєнні.

  Битва на річці Альма - перший великій бій Кримської кампанії 1853-1856 років. Він тривав цілий світловий день і завершився поразкою та відходом російської армії. Загалом, тут полягли понад 10 тисяч солдатів. І цей найкривавіший епізод Кримської війни відтворили клуби історичної реконструкції. 

  Олексій Шереметьєв, організатор, меценат, засновник музею Шереметьєвих: "До этого реконструкторы жили 4 дня в историческом лагере, на историческом месте. На лошадях прошли путь от Севастополя до Альмы наша кавалерия, наши гусары, т.е. потрясающе. 100% попадание в эпоху. Все по-настоящему, все по-честному".

  Попри перемогу союзників на Альмі, битва призупинила їхній наступ на Севастополь. А це дозволило уникнути узяття міста штурмом, і дало час захисникам підготуватися до облоги, яка тривала 349 днів.

  Юлія Крючкова, Назар Кіндрачук, Крим, Бахчисарайський район, 5 канал.

  Попередній матеріал
  В Австралії знайшли помаранчевого крокодила
  Наступний матеріал
  У Лівії складають зброю племена, що підтримували Каддафі
  Теги: