У Лівії складають зброю племена, що підтримували Каддафі

  Лівійські племена, лояльні до Муамара Каддафі, почали здаватися військам Національної перехідної ради. Першими склали зброю мешканці околиць міста Сирт. Повстанці уже контролюють майже всю територію країни. Незабаром вони планують утворити кабінет міністрів та провести вибори до Національного конгресу.

  Лідери лівійських племен, що підтримували Каддафі, поступово переходять на бік повстанців. Старійшини родів, які мешкають неподалік міста Сирт, склали зброю. Як повідомили представники племен, її вони отримали від режиму Каддафі. Війська Національної перехідної ради складають інвентарні списки та видають розписки за кожну одиницю зброї. Рішення про капітуляцію племена ухвалили після штурму та масивних повітряних атак НАТО у суботу й неділю.

  Аріф Алі Аріф Мадан, речник племені: "Ми склали зброю, як жест доброї волі. Люди в нашому регіоні повністю готові до співпраці, між нами та повстанцями - мир і взаєморозуміння. Не виникає жодних конфліктів".

  Національна перехідна рада контролює майже всю територію Лівії. Прибічники Каддафі утримують лише Бені-Валід, Сирт і Сабх. Найзапекліші бої ідуть за місто Сирт. Повстанці захопили стратегічно важливий східний в`їзд до міста. Але остаточну перемогу отримати поки що не вдається. Війська ради планують дозволити місцевим мешканцям залишити місто, і лише потому розпочати штурм. 

  Абу Катеф, заступник міністра оборони Національної перехідної ради: "Наші основні сили - за 40 кілометрів від міста, частина військ - стоїть за 10 кілометрів. Ми контролюємо облогу і намагаємося дати цивільним можливість залишити місто. Після того, як вони підуть - розпочнемо бомбардувати війська Каддафі".

  До військового протистояння додаються й політичні непорозуміння. Перехідний уряд не може ухвалити склад нового кабінету міністрів. Суперечливими є деякі кандидатури, зокрема - Махмуда Джибриля. У новому кабміні він має обійняти посаду прем`єр-міністра. Остаточне рішення - рада має ухвалити протягом тижня. А за 8 місяців - у країні відбудуться вибори до Національного конгресу.

  Марина Кафтан, 5 канал.

  Попередній матеріал
  У Криму військові реконструктори відтворили Альмінську битву 1854 року
  Наступний матеріал
  Київські активісти відстоювали пішохідну зону перед водіями [відео]
  Теги: