У Барселоні побились прихильники і противники кориди

  На два табори розділилися мешканці Каталонії. Запеклі суперечки викликала заборона традиційного спорту іспанців - кориди. Напередодні у Барселоні відбувся останній бій биків. Поблизу арени зібралися кількасот прихильників і противників кривавого спорту, спалахнули сутички. Активістів - розігнала поліція.

  Остання у Барселоні корида викликала у мешканців міста чималий інтерес. На трибунах був аншлаг. Усі 20 тисяч квитків розкупили задовго до початку шоу. По закінченню бою фанати особливо тепло прощалися з трьома матадорами - зірками останнього виступу на арені "Монументаль". Глядачі на руках пронесли їх вулицями міста. Інші любителі кориди кинулися на арену, щоби узяти звідти жменю піску - на згадку. Біля входу зібралися як прихильники, так і противники бою биків. Експресивні іспанці з обох таборів почали обмінюватися образами та стусанами. У сутички довелося втрутитися правоохоронцям.

  Каталонець: "Мене дуже засмучує, що у нас заборонили кориду. Я обожнюю бої биків. А кому не подобається - нехай би не приходив на такі шоу. Люди повинні мати право обирати ті розваги, які їм до смаку".

  Заборона кориди у Каталонії  - результат багаторічної боротьби захисників тварин. Вони обурені: щороку лише у Барселоні на арені гине майже півтори сотні биків. Активісти провели масштабну кампанію зі збору підписів. На підтримку їхньої вимоги виступили понад 180 тисяч мешканців провінції.

  Каталонка: "Я просто невимовно щаслива, це неможливо передати словами. Насамперед тому, що відтепер Каталонія - регіон, де припинять знущатися над тваринами. Це - дуже важливе досягнення. Сподіваюся, що решта регіонів Іспанії наслідує наш приклад".

  Найоптимістичніші з фанатів кориди кажуть: все ще є шанс, що заборону на бій биків - скасують. Опозиційна Народна партія збирається оскаржувати рішення влади, як неконституційне. Адже корида - давня іспанська традиція. Вона має багатовікову історію і є частиною культурного спадку нації.

  Каталонець: "Мені дуже шкода, що таке прекрасне видовище, яке приваблювало багатьох людей - віднині під забороною. Втім, я впевнений: це тимчасово. Корида ще повернеться!"

  Каталонія першою в Іспанії заборонила кориду. Формально заборона вступає в силу лише з 1 січня наступного року. Але учорашній бій биків у Барселоні - був останнім у цьому сезоні. Тож, відтепер каталонські поціновувачі кориди будуть вимушені їздити у інші регіони, щоби насолодитися улюбленим видовищем.

  Олена Хоменко, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Сутички ромів і місцевих жителів у Болгарії
  Наступний матеріал
  В Австралії знайшли помаранчевого крокодила
  Теги: