У Кіровограді відкрилася виставка картин В. Винниченка

  У Кіровограді відкрилася виставка картин Володимира Винниченка. 20 полотен наприкінці травня привезли зі США до України, а тепер - і на Батьківщину автора. Пейзажі, натюрморти і портрети Володимира Винниченка протягом десяти днів мають змогу подивитися в обласному музеї мешканці та гості Кіровограда.

  Одинадцять власних картин та ще 9 з особистої колекції. Виставку Винниченка-художника приурочили до святкування ста тридцятиріччя письменника. Всі полотна ще до цьогорічного літа були в США, потім їх передали українській службі контролю за переміщенням культурних цінностей. Тепер натюрморти, пейзажі, портрет дружини та авторпортрет Винниченка показують на Батьківщині автора.

  Дослідники життя та  творчості Винниченка запевняють - талант художника у письменника почав проявлятися саме у Кіровограді, тогочасному Єлисаветграді, коли хлопець вчився у гімназії. Писати ж картини Винниченко почав вже коли переїхав до Франції - у 20-х роках. Відтоді його спадщину збирають по всьому світу. Ініціатор повернення колекції картин в Україну Володимир Панченко каже, у планах - виконати заповіт письменника - й зібрати все творче надбання Винниченка в Україні. А ще встановити пам`ятник літературному герою одного з його творів.

  Дослідники кажуть, в Україну повернули всі полотна, які шукали за кордоном. Тепер залишилось повернути з США архів та бібіліотеку Володимира Винниченка. 

  Зоя Лебідь, Валерій Лебідь, Володимир Чернишов, Кіровоград, 5 канал

  Попередній матеріал
  За напади собак можуть увести кримінальну відповідальність для господарів
  Наступний матеріал
  Національний Києво-Печерський заповідник перейшов у державну власність
  Теги: