Національний Києво-Печерський заповідник перейшов у державну власність

  На безоплатній основі у державну власність перейшов Національний Києво-Печерський історико-культурний заповідник. За це проголосувала Київрада, хоча спочатку такого питання у порядку денному сесії не було. Також невідомо про яку саме територію йдеться. З самої ж Лаври - за ініціативи Уряду - тепер готуються виселити усі організації, діяльність яких не пов`язана з монастирем чи заповідником. Найближчими днями має зявитися план "великого Лаврського розселення".

  Леся Головата, 5 канал: "Урядовці почули клопотання монахів Києво-Печерської Лаври. Із семи музеїв, які діють тут, залишиться щонайбільше 3. Ось цей музей мініатюр належить до щасливчиків, а от музею декоративного мистецтва доведеться пакувати валізи".

  Понад десяток організацій чекає на виселення. Зокрема і Лаврська майстерня, яку наприкінці XIX століття звели як іконописну школу. Нині тут постійно діє мистецька виставка та працюють три десятки художників. Віктор Коновал уже чотири роки створює тут свої скульптури з бронзи. Тепер вивчає архівні документи.

  Нині в монастирі Києво-Печерська лавра мешкають 100 монахів та 70 послушників. За словами настоятеля, вони не мають де жити, натомість багато приміщень використовуються не за призначенням. Зокрема, і Лаврська майстерня.

  Художники таке звинувачення відкидають. Кажуть, жодної офіційної скарги про передачу в оренду приміщень до спілки не надходило. Ба більше - вони вкладають власні кошти у косметичні ремонти майстерні. Показують і підвали. Замість анонсованої владикою розрухи - робітні скульпторів. Митці готові звідси переселятися лише за однієї умови.

  Ніхто на вулиці не опиниться. Заспокоюють у Міністерстві культури усіх кандидатів на виселення. Спеціальна комісія запропонує кожній установі рівноцінне, а, можливо, і краще приміщення. Куди переселятимуть художників ще невідомо, а от двом музеям уже підшукали місце в Мистецькому Арсеналі.

  У планах Мінкульту - після відселення, корпуси Києво-Печерської Лаври спочатку відреставрують, а згодом поділять між церковниками та заповідником.

  Леся Головата, Андрій Асауленко, Іван Головач, 5 канал

  Попередній матеріал
  У Кіровограді відкрилася виставка картин В. Винниченка
  Наступний матеріал
  У п`ятницю в Україні до +37
  Теги:
  Loading...