У Києві розкопують копію печери Гробу Господнього (РЕПОРТАЖ)

  Унікальну християнську святиню - копію печери Гробу Господнього - розкопують у Києві. Її разом із залишками церкви Феодора Освяченого поховали під землею за радянських часів.
  Марія Коренюк, 5 канал: "Храм Феодора Освяченого, що колись стояв на цьому місці, називали Києвським Єрусалимом. Археологи певні: його найбільша святиня - точна копія Гробу Господнього досі зберігається тут, під землею".

  Тротуарні плитки зняли. Лавки розібрали. На місці колишнього скверу, що на столичній Лук`янівці, тривають розкопки храму. Історик Михайло Кальницький уважно роздивляється деталі вцілілого фундаменту і звіряє їх із планом будови початку минулого століття.  

  Михайло Кальницький, історик: "Оцей квадрат, де ми стоїмо - тут було місце дзвіниці, далі - основний об`єм церкви з п`ятьма банями. Ліворуч був північний преділ з підземною церквою Святого Климента, а праворуч - південний преділ з підземним храмом Гробу Господнього".

  У такому вигляді церква проіснувала недовго. Зведений у 1874 році православний храм у 1935-ому зруйнували: розібрали по цеглині, з яких спорудили перший поверх сусіднього будинку. Від старовинної церкви лишився лише фундамент. Утім, і його засипали землею. Поховали з ним і найціннішу церковну святиню - точну копію Гробу Господнього - невеличку каплицю із кам`яним ложем.

  отець Петро: "Ми надіємося на максимум, що ці святині - печери- збереглися. Надію на це нам дає те, що фундамент храму зберігся в ідеальному стані, непошкоджений майже".

  Розшукувати копію печери Гробу Господнього взялися не лише археологи, а й прості віряни. Приходять на розкопки у вільний від роботи час.  Кажуть: відроджувати церку - справа свята.

  Валерій Фащевський, учасник розкопок: "Хотелось бы восстановить историческую справедливость, как оно было. Только что откопали подсвечник нашли, рядом нашли углубление в пещеру, я так думаю".

  Відкрити старовинну святиню парафіяни сподіваються ще до початку зими. Надалі, кажуть, справа за чиновниками. Якщо ті дадуть дозвіл  - українська столиця поповниться ще одним храмом.

  Марія Коренюк, Василь Кобець, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (7.04Мб)
  Попередній матеріал
  Ізраїль - на порозі дочасних виборів
  Наступний матеріал
  Акція "Виміряй свій тиск, скажи інсульту - ні!" у Києві (РЕПОРТАЖ)
  Теги:
  Loading...