Акція "Виміряй свій тиск, скажи інсульту - ні!" у Києві (РЕПОРТАЖ)

  "Виміряй свій тиск, скажи інсульту - ні!". Акція під таким гаслом відбулася на Майдані Незалежності у Києві. Інсульт посідає друге місце в списку хвороб, від яких помирають українці. Щорічно цю недугу діагностують у ста тисяч громадян. Напередодні Всесвітнього дня боротьби з інсультом, студенти-медики усім охочим міряли тиск. Багатьом дали направлення до лікарів. Але обнадіяли: розвиток інсульту можна попередити у 80% випадків.
  Два інфаркти та передінсультні прояви змусили Славентія Черкасова займатися спортом. На сімдесятому році життя чоловік почав їздити на одноколесному велосипеді та ходити з тренінговими палицями. На прийомі у лікаря не був уже два роки.

  Славентій Черкасов, учасник акції: "Я в два-три раза увеличил хождение с палками. Тем самым активизировал верхнюю кровяносную систему. Не занимался в молодости. Правда мне повезло, я не злоупотреблял алкоголем и не курил".

  Славентій Черкасов разом зі своїми однолітками влаштував пробіг Хрещатиком. Тим самим вони закликають громадян позбавитися шкідливих звичок. Статистика свідчить, якщо людина викурює півпачки на день, ризик перенести нею інсульт або інфаркт зростає на десять відсотків. Утім ці цифри справляють враження не на всіх. 

  На випадок, якщо комусь із учасників пробігу стане зле, чергувала швидка. Людмила Давидько після фізичного навантаження виміряла тиск. Студентка-медик від результату 138 на 96 шокована. Каже у такому стані не бігати треба, а худкіш лікаря викликати.

  Кожен другий, хто переносить інсульт - помирає. Більша частина з тих, що залишаються жити, стають інвалідами. Попередити такі наслідки можна, запевняє президент української асоціації боротьби з інсультом.

  Микола Поліщук, президент ГО "Асоціація боротьби з інсультом": "Якщо вести здоровий спосіб життя, не обжиратися, не мати надмірної ваги, не курити, не пити, нормально відпочивати".

  Утомленим бігунам організатори акції роздавали йогурти. Славентію Черкасову дали подвійну порцію. Поласувавши, він знову осідлав свій велосипед.

  Людмила Голоднік та Максим Петраков, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (7.21Мб)
  Попередній матеріал
  У Києві розкопують копію печери Гробу Господнього (РЕПОРТАЖ)
  Наступний матеріал
  14 атлетів загубилися під час забігу у Великій Британії
  Теги:
  Loading...