Ізраїль - на порозі дочасних виборів

  Ізраїль - на порозі дочасних виборів. Лідер партії Кадима та кандидат на посаду прем’єра Ципі Лівні доповіла президенту Шимону Пересу про безрезультативність коаліційних переговорів та порадила призначити перевибори до парламенту. Президент узяв на роздуми - три дні.

  Сорок два дні було у міністра закордонних справ Ізраїлю, щоби знайти коаліційних партнерів для "Кадими". Правлячу партію Ципі Лівні очолила у вересні, після відставки Єхуда Ольмерта. Перемови пані Лівні вела з найвпливовішими політичними силами Ізраїлю - "Аводою" та ультраортодоксальною "Шас". Домовитися не вдалося з останньою. Серед спірних питань - збільшення соціальних виплат та перемови щодо стутусу Єрусалима.

  Елі Їшаї, лідер партії "Шас", міністр торгівлі Ізраїлю: "Ми вважаємо перемови щодо статусу Ізраїлю неприйнятними. Ми не дозволимо їм розділити чи продати Єрусалим. А пані Лівні на це не погоджується, про що вона нас і повідомила. Я поважаю її позицію. Але і "Шас" від своїх принципів не відступиться".

  Ципі Лівні, лідер партії "Кадима": "Стало зрозуміло, що нам та нашим політичним партнерам неможливо домовитися. Розбіжності існують з усіх питань - політичних, економічних та соціальних. Я переконана, що за будь-що потрібно платити певну ціну. Але питання прем`єрства для мене не настільки важливе, щоб платити за нього стабільністю країни".

  Відмову від подальших коаліційних перемов, пані Лівні підтвердила на засіданні кабінету. У партії політика новину назвали не дуже приємною, але наголосили - рішення лідера поважатимуть. Натомість ізраїльтяни налаштовані негативно, прогнозують, що вибори погіршать економічну ситуацію.

  Непопулярна ідея дострокових виборів і серед палестинців. Вони побоюються, що це порушить і без того крихкий мир у регіоні.

  Рекомендувати президенту призначити дострокові вибори Ципі Лівні буде вже сьогодні. Місцеві ЗМІ припускають, що голосування призначать на лютий чи березень наступного року. Перемога правлячої "Кадими" на дострокових виборах не гарантована. Партію влади чекає жорстке протистояння із правим "Лікудом" - політичною силою колишнього прем`єра Бенджаміна Натаньяху.

  Дар`я Тарадай, 5 канал

  Попередній матеріал
  Кримський майстер створює карети High-End класу (РЕПОРТАЖ)
  Наступний матеріал
  У Києві розкопують копію печери Гробу Господнього (РЕПОРТАЖ)
  Теги:
  Loading...