У Данії заявили, що журі помилково завищило бали Джамалі – ЗМІ

  На результати "Євробачення-2016" ця помилка не вплинула

  Член журі "Євробачення-2016" від Данії Хільда Хейк заявила, що помилилася, віддавши 12 балів Україні замість Австралії, повідомляє УНІАН з посиланням на данське видання BT.dk.

  За словами ​​Хейк, вона неправильно зрозуміла, як судді повинні оцінювати виступи, переплутала систему оцінювання, а тому дала Джамалі 12 балів, які хотіла віддати австралійській виконавиці. При цьому Україні Хейк не збиралася давати жодного балу. Помилку Хейк усвідомила лише наступного дня.

  Журі мало розподілити учасників з 1 по 26 місце, де на перше поставити найкращий виступ, а на останнє – найгірший. Однак, Хейк каже, що їй "здалося логічним", що таким чином вона проставляє бали учасникам, тому й поставила Австралію на 26 місце.

  "Це моя найбільша помилка, і я визнаю це чесно", – сказала вона.

  Хейк наголосила, що відчуває полегшення від того, що її помилка не вплинула на результати конкурсу. Тим не менше, помилка данського журі в підсумку не впливає на кінцевий результат, і перша трійка конкурсантів залишається на своїх місцях.

  Як йдеться на сайті eurovisionworld.com, якщо, теоретично, перерахувати голоси членів журі Данії, тобто відняти бали данського журі усім країнам, які їх отримали, і розподілити вже у правильному порядку, тоді Україна набирає у підсумку 522 бали (замість 534, які офіційно визнані переможними), Австралія – 513 (511), Росія – 494 (491).

  Відомо, що такої помилки припустилася лише один член журі з п'яти. Інші чотири поставили Джамалі хороші бали, що й забезпечило високий результат. Нагадаємо, що Україна за результатами голосування данського журі отримала 12 балів, Австралія – 10.

  Як повідомляв 5.ua, вчора, 15 травня Джамала заявила, що дуже хоче, аби "Євробачення-2017" відбулось у Криму. Нагадаємо, Джамала здобула перемогу на конкурсі "Євробачення-2016", який відбувся у Стокгольмі. Вона виступила з піснею "1944", в якій розповідається про трагедію кримськотатарського народу.

  Попередній матеріал
  Стабілізаційна конференція у Відні: ініціатори Лавров і Керрі
  Наступний матеріал
  Швеція запропонувала Україні допомогу в організації Євробачення-2017

  Перемога Джамали на Євробаченні у 1,5 хвилинах: відеоколаж

  Джамала повернулася в Україну: люди вщент заповнили термінал аеропорту

  Міністр культури України хоче надати Джамалі звання народної артистки

  Джамалу вже привітали українські високопосадовці та світові зірки

  Вакарчук привітав Джамалу: Це найкращий подарунок на мій День народження

  Обкладинку The Guardian прикрасило фото Джамали зі словами: "Ти чуєш, Путіне?"