У Черкасах відкрили пам`ятник Симоненку [репортаж, відео]

  У Черкасах - відкрили пам`ятник Василеві Симоненку. Цій події передувала тривала епопея зі встановленням монумента - упродовж 20 років великого українського митця намагалися увічнити в різних матеріалах кілька разів, проте щоразу - марно.

  Відтепер бронзовий Симоненко усміхатиметься перехожим у сквері за черкаським РАЦСом. Місце символічне - адже неподалік розташована редакція газети «Молодь Черкащини», в якій свого часу працював і творив поет.

  Микола Упир, головний архітектор міста Черкаси: "Наша задача була підібрати таке місце, яке б відповідало б цій тематиці і створило би паралельно затишний куточок в місці Черкаси".

  На церемонію відкриття пам`ятника приїхала єдина родичка поета - онука. Однак так і не побачила довгоочікуваного монумента. Церемонію відклали на день - чекали на приїзд чиновника з Києва. Проте серед гостей був колишній однокурсник та товариш Василя Андрійовича – Микола Сом.

  Микола Сом, член Спілки письменників України: "Скажу вам прямо, що це, після всіх заборон Василя Симоненка, не забувайте для літератури Василь Симоненко був на 15 років вигнаний, в Черкасах ім’я не можна було сказати, у Києві так само, тільки друзі між собою, і раптом таке щастя, що на рідній нашій Україні, є великий поет, що він ушанований так широко у Черкасах".

  На створення пам’ятника заввишки 2 метри 30 сантиметрів використали близько тонни бронзи. За словами автора, саме цей теплий і пластичний матеріал міг відтворити задум – зобразити молодого Симоненка.

  Владислав Димйон, скульптор, автор пам’ятника В. Симоненку: "Задум саме в тому, геніальне крило генія яке несло його на вершину слави так рано, так молодо, так геніально. Із того крила він виходить, то крило перетворюється в папір, папір журналіста, поета, письменника на якому його вірші, а в руці його щоденничок, книжечка перша, видана при житті" .

  Поет помер у віці 28 років - 1962 року він разом із Аллою Горською та Лесем Танюком виявили місця поховання розстріляних НКВС на Лук`янівському та Васильківському цвинтарях - про що й заявили до міськради. Після цього Симоненка кілька разів жорстоко побили - і невдовзі він помер від хвороби нирок.

  Юлія Баранько, Вадим Іщенко, Черкаси, "5-й канал" 

  Попередній матеріал
  Німеччина посилює в країні засоби безпеки
  Наступний матеріал
  Аеропорт "Бориспіль" другий день працює з перебоями
  Теги:
  Loading...