Олександр Ткаченко
Олександр Ткаченко Радіо Свобода

Ткаченко розповів, яку частину вітчизняного кіноринку відвоювали українські фільми

  Читайте по-русски
  За словами міністра, нині на черзі "новий етап" розвитку українського кіно

  У загальному обороті доходів від кіно українська продукція становить 8-10% вітчизняного ринку – і це є позитивним результатом роботи Держкіно. Про це розповів міністр культури й інформаційної політики Олександр Ткаченко в інтерв'ю виданню "Радіо Свобода".

  "Я бачу намагання – у тому числі і керівництва Держкіно, і нової ради – працювати прозоріше. І розроблений цілий пакет реформи кінокластеру в країні взагалі (ми скоро це почнемо обговорювати), який включає в себе і навчання, і спільні зйомки, я маю на увазі співвиробництво, і зміни в інфраструктурі", – заявив очільник Мінкульту.

  За його словами, нині на черзі "новий етап" – перехід від масового запуску українських фільмів до "якості та розуміння, яким чином ми будемо розвивати і співпрацювати з західними партнерами". Також уже запрацював механізм кешрібейту – повернення частини коштів іноземним кінокомпаніям, які знімають фільми в Україні.

  Як запевнив Ткаченко, вже "розпочалися серйозні розмови про великі спільні проєкти" із західними компаніями.

  "Ці спільні проєкти із Заходом – це, по-перше, покриття тих збитків, якщо ви їх маєте і не торгуєте з Росією, а по-друге, відкриття нам можливостей співпрацювати для світового ринку. А це вже зовсім інші можливості, у тому числі навчання наших людей працювати на такому рівні, і залучення коштів", – зазначив урядовець.

  Окремо він уточнив, що повної заборони на зйомки через пандемію коронавірусу – немає.

  "Тут знімалося кілька західних проєктів і минулого року, і зараз знімається. Тобто приємно чути, що Захід для себе відкриває Україну", – резюмував міністр.

  Як повідомляв 5.UA, Держкіно зібрало всі українські фільми в одному онлайн-каталозі.

  Попередній матеріал
  Українців, які записалися на вакцинацію через застосунок "Дія", імунізують найближчим часом – Шмигаль
  Наступний матеріал
  США підозрює Росію в атаках на дипломатів за допомогою мікрохвильової зброї – Politico
  Loading...