Столичний Гостинний двір не пам`ятка культурної спадщини

  Столичний Гостинний двір не пам`ятка культурної спадщини. Відсьогодні набув чинності закон, який дозволяє його приватизацію. Утім, кияни продовжують захищати споруду від реконструкції і вимагають повернути їй статус пам`ятки. Задля цього - вони ночують всередині Гостинного та влаштовують там щодня мистецькі акції.

  Реконструкцію Гостинного двору демонструють на широкому екрані. Архітекори запевняють споруду треба укріплювати. Бо вже тріщить. Кардинальних змін не обіцяють. Жодних надбудов. Реконструкція збереже зовнішій вигляд Гостинного.

  Архітектор: "Сохранит планировку, укрепит это всё. И даст новую функцию этому сооружению".

  Нині в центрі Подола хочуть бачити  торговельно-офісний центр. Будуть там і виставки  і виступи творчих колективів. Утім, архітектори зізнаються, головне призначення центру - не культура так точно.

  Дмитро Ярич, голова правління ПАТ "Укрреставрація": "Функциональное назначение этого здания была торговля, почему, потому что тут было выгодное рамположение, почему бы не вернуть ему прежнюю функцию".

  За круглим столом в Мінрегіонбуді - майже ідилія. Всі - "за" реконструкцію. І лише один проти   бізнесу і розваг у Гостинному дворі. Хоче - культуру.

  Володимир Гусаков, Президент Національної спілки архітекторів: "Для Подола - это большая потеря. Ну вернётся фуршет. Развлекательный центр, будут оркестрики играть". 

  Та попри незгоду - експерти підписуюють Меморандум про співпрацю на час реконструкції. І почати її хочуть вже наприкінці літа. От тільки що робити із захисниками Гостинного Двору, не вирішили. Бо всередині споруди ще з травня живуть небайдужі.

  Дмитро Ісаєнко, заступник міністра регіонбуду: "А вот что хотят эти люди, я вообще не понимаю?"

  Вони хочуть повернути Гостинному двору статус пам"ятника архітектури. За це вони тут і днюють, і ночують. Почергово. Просто неба. Любомира, лікар за освітою, вже на пенсії, живе у Німеччині. Приїхала відстоювати культуру.

  Любомира: "Був пам"ятник і перестав бути. Це як так? Це ж на державному рівні. Це ж не так, що хтось прийшов, зняв табличку і пішов".

  Чиновники ж упевнені - люди тут живуть за гроші. Мешканці  Гостинного, кажуть, це наклеп.

  Лариса Скорик, віце-президент Національної спілки архітекторів України: "А ці хлопці, які не мають де жити, так може їм запропонувати десь за межами Києва хай оселяться??"

  Петро Мирин, захисник Гостинного двору: "Якщо тут не сидіти, тут починається довбання стін, навіть не зважаючи на те, що ніяких дозволів тут немає".

  Щовечора тут розважальна програма, або повчальна. Сьогодні, наприклад - курси української та англомовний клуб. І поки що всередині Гостинного двору не магазини та офіси, а культура. Як от зйомки кліпу українського гурту.

  Анна Мірошниченко, Дмитро Дємішев, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Ліки та заняття з йоги задарма з`явилися у Києві
  Наступний матеріал
  Від аномальної погоди потерпають країни Євразійського континенту
  Теги: