Від аномальної погоди потерпають країни Євразійського континенту

  Повені, тайфуни, нетипова спека - від аномальної погоди потерпають країни Євразійського континенту. В деяких введено надзвичайний снат, людей евакуйовують.

  Від незвичної спеки потерпає Італія. У Римі температура сягнула 37 градусів, а в деяких регіонах країни - перевищила 42. Найспекотніше зараз - на Сицилії. Метеорологи кажуть - в усьому винний антициклон, що рухається з пустелі Сахара. Влада оголосила найвищий рівень небезпеки для здоров`я. Утім, туристів в Італії - не меншає.

  Бургес Воррен, туристка зі США: "Ми вже були в Римі взимку, звичайно, було значно прохолодніше. Зараз страшенно спекотно навіть для нас, а ми в південній Флориді звичні до тепла".

  Східну частину Азії - заливає дощами. Там вирують тайфуни. У Китаї через тайфун Хайкуй лише за останню добу евакуювали майже 2 мільйони людей. Сильні зливи призвели до різкого підвищення рівня води в ріках та зсувів грунту. Затоплені автомобільні шляхи, зачинені школи та розважальні центри. Уряд рекомендував власникам підприємств оголосити вихідні дні, поки стихія не вщухне.

  Лю Гуожонь, співробінтик рятувальної служби: "Зараз евакуювати людей вже складно. ЗазвичАй це жінки з дітьми або літні люди, вони на верхніх поверхах будівель і не можуть вибратися самостійно. Але ми намагаємося зробити все можливе для їхнього порятунку".

  Цей же тайфун - паралізував життя на Філіппінах. Там евакуюватися довелося 250ти тисячам людей. 19-ро - загинули. Усього від води постраждали 850 тисяч філіпінців. У столиці затоплені 60 відсотків території. Не працюють школи, державні та приватні компанії. Уряд уже оголосив про виділення майже чверті мільярда доларів на зведення житла для постраждалих, а також знесення манільських нетрів саме там люди найбільше потерпають від повеней. Будинки в аварійному стані.

  Марія Арноноваль, евакуйована: "Нам дуже тяжко. Щоб отримати харчі, потрібно відстояти чергу під дощем, а потім тобі ще й може не вистачити їжі. А в мене четверо дітей".

  Оговтується від повеней Північна Корея. Там через негоду з кінця червня загинули 169 людей. Ще 400 - вважаються зниклими безвісти, а понад 200 тисяч північнокорейців лишилися просто неба. Вода в затоплених регіонах потроху спадає, утім ситуація лишається критичною. Сильний потік води - змив родючий шар грунту з полів. Врожай у постраждалих регіонах знищений. Це загрожує голодом мільйонам мешканців країни. Напередодні Північна Корея звернулася до ООН із проханням надати допомогу. До країни - вже вирушили представники Червоного Хреста.

  "5 канал".

  Попередній матеріал
  Столичний Гостинний двір не пам`ятка культурної спадщини
  Наступний матеріал
  ГПУ знову хоче висунути звинувачення Кучмі
  Теги: