Сьогодні виповнилося б 70 років українському письменнику Покальчуку [сюжет, відео]

  Його твори сьогодні читають уголос інші письменники, а крилаті фрази цитують на футболках. Автор української "Кама сутри" - Юрій Покальчук - пішов із життя 2 роки тому. В українській літературі - письменник залишив серйозний доробок власних і перекладацьких творів.

  Юрій Покальчук, письменник: "У нас іде антикультурний наступ. Їсти, спати, рожати дітей, і там розважатися, і себе показать на крутой машині. Оце все, що у нас пропагується".

  Юрій Покальчук завжди намагався це змінити. У літературі для нього не було заборонених тем. Він умів добре писати і філософські нариси, й еротичні романи. Першим читачем його рукописів зазвичай був молодший брат - Олег Покальчук. Саме він і нещадно критикував письменника, і давав корисні поради. 

  Олег Покальчук, брат Юрія Покальчука: "Маю гріх певний. Я його не те щоби змусив, але порадив писати цю еротичні прозу...він написав хороший роман філософський про Сковороду, серйозні твори, які ніхто не хотів друкувати, бо це не комерційна література, а якісь дурниці еротичного характеру, вони йшли, як гарячі пиріжки".

  У доробку письменника - два десятки власних художніх книг. Але лише ними творчість не обмежувалася. Юрій Покальчук знав одинАдцять мов. У Радянському Союзі він перший переклав аргентинця Хорхе Луїса Борхеса. Завдяки письменникові українською заговорили і Хемінгуей, і Селінджер, і Кіплінг, і Рембо. Навіть друзі називали його на іспанський (кшталт, зразок) - лише ПАКО.

  Михайло Барбара, лідер гурту "Мертвий півень": "Перший конкант був на фоні того, що він кортасара перекладав. а я його читав. таким ще шкітом. Це ви? Сказав я чоловікові, який був на рік старшим від мого батька. Не ви, а ти. Сказав він - пішли на пиво".

  А от Сашко Лірник згадує, як зробив із Юрія Покальчука цигана. Правда, лише на сцені. Саме такого колоритного персонажа обрав для себе у вертепі письменник, а байкар написав довжелезну роль. Той зумів здивувати і глядачів, і акторів.

  Сашко Лірник, байкар: "І він так радісно на сцену вискочив, і ех - почав танцювати, і видно так розігнався, зупинився спиною до глядачів, і почав читати текст поза мікрофоном. Спиною до глядачів і лицем до нас. відчитав весь текст. я думаю - що це буде? потім обертається - обана! а ви тут? І знову продовжує".

  Друзі Юрія Покальчука досі не можуть повірити у дві речі. Перша - що його вже немає поруч, а друга - що йому могло би виповнитися цього року 70-т. Адже навіть на присмерку життя, він ні на мить не пригальмував свій темп.

  Світлана Поваляєва, письменниця: "Я знала, що він хворіє, але я не знала наскільки серйозно. А виявилося, що він був у неймовріно важкому стані, але при цьому він на акції до останнього танцював якусь сальсу, якусь латіну, щось таке витворяв".

  Витівки Юрія Покальчука залишаться в усній народній творчості, а от його прозові та поетичні твори найближчі друзі планують видати в аудіоформаті. Наразі ж - на день народження співають улюблених пісень Пако.

  Леся Головата, Олександр Котельников, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Папа Римський благословив спілкування в Інтернеті
  Наступний матеріал
  У Лівані протетсують противники "Хезболи"
  Теги: