Сьогодні - Міжнародний день анімації

  Вони тоннами закуповують олівці та папір, а коли нервують - ліплять з пластиліну героїв майбутніх мультфільмів і живуть у яскравому світі. Це все про українських аніматорів.

  Сьогодні вони разом з колегами зі всього світу святкують Міжнародний день анімації. Раз на рік, на честь свята, дозволяють і глядачам зазирнути у дивовижний процес створення мультфільмів.

  Андрій Слесаревський, аніматор: "Сделать вид, будто я что-то делаю. Вот папарацци, ваш коллега".

  Аніматор Андрій Слесаревський знімає сцену для кліпу гурту Воплі Відоплясова «Щедрик». Будинок, повз який проїжджає веселий гурт, з картону, сніг замінює сіль. І тільки герої з якісного іспанського пластиліну. Аби сцена вийшла живою, аніматори використовують власні секрети.

  Андрій Слесаревський, аніматор: "Оно снималось все обратной съемкой. Санки чух-чух, въезжали,. и для того, чтобы не оставалось, я вот подсыпал в колею соль. Будто они еще не проехали".

  Андрій в анімації давно. Працює в основному для турецьких, російських, польських студій. Зробив кілька сцен для мультфільму «Панама» компанії Ворнер Бразерз. В Україні ж анімацію замовляють лише для реклами або музичних кліпів, нарікає  художник.

  Андрій Слесаревський, аніматор: "Нельзя сосредоточиться именно на украинской анимации - потому, что постоянно хочется кушать, и приходиться поддерживать анимацию других стран".

  Відродження вітчизняної мультиплікації чекали 2 роки тому, розповідає переможець багатьох міжнародних фестивалів, автор мультфільму «Йшов трамвай 9 номер», Степан Коваль. У 2008-му міністерство культури замовило грандіозний серіал "Моя країна Україна" - 26 мультфільмів про вітчизняні міста. Грошей вистачило на перші 4 серії, а потім фінансування  заморозили. Аніматори не зупинилися і на власні кошти зняли ще мультики про Керч, Львів, Кривий Ріг, Тернопіль. 

  Степан Коваль, аніматор: "Сидимо, як ті жаби в болоті і шкрябаємось, шкрябаємось. Або в сметані. Знаєте цей анекдот, коли жаба у сметану впала? Треба працювати, аби щось відбувалося. Якщо немає можливості у держави - треба шукати інші можливості. Якщо немає можливості знайти інвестора - треба шукати іншого. Ми шукаємо, завжди шукаємо".

  Протягом останніх двох років на українську анімацію з бюджету не виділяли жодної копійки. У 2010-му українські художники власним коштом або на гроші  благодійників зняли 7 короткометражних  мультфільмів. Повний метр не подужав ніхто. 

  Дарина Безродна, Ян Доброносов, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Єврокомісія погрожує Італії штрафами за сміттєзвалища
  Наступний матеріал
  Французький художник вкрив графіті один із столичних будинків
  Теги: