Євробачення
Євробачення Shutterstock

Скандал у фіналі нацвідбору на "Євробачення-2022" – що відомо про переможницю Alina Pash 

Читайте по-русски
Гурт Kalush підозрює організаторів у фальсифікації результатів

Співачка Alina Pash представить Україну на конкурсі Євробачення в Італії. Артистка виграла національний відбір із мінімальною перевагою в один бал. Утім чи може вона поїхати на пісенне змагання від України – дискусії не припиняються. Усе через поїздки до Росії та окупованого Криму. На доборі не минулося і без інших скандалів. Гурт Kalush, який посів друге місце, підозрює організаторів конкурсу в фальшуванні результатів. Журналіст "5 каналу" Сергій Барбу вже 10 років відстежує цей конкурс і каже, що такої кількості скандалів іще не було. 

Після річної перерви відбір на Євробачення повертається. Але тепер з суттєвими змінами. Восьмеро учасників потрапляють одразу до фіналу.

І цьогорічний відбір чи не найскандальніший за всю історію конкурсу. Все почалося ще до самого фіналу із дискваліфікації співака Laud. Оскільки його пісня була опублікована ще 2018 року. А це порушення правил відбору.

Нависали хмари і над співаком Wellboy. Судити конкурсатнів цьогоріч до журі запросили Тіну Кароль. А вона своєї співпраці з цим виконавцем не приховує.

"Я беру участь у його становленні, розкручуванні, кар'єрі. Точніше, перебуваю у пайовій участі. Спочатку перші фінанси на запис пісні "Гуси" він отримав з моїх рук", – каже співачка Тіна Кароль.

Та найбільше запитань виникло до співачки Alina Pash. У 2015 році вона відвідувала вже окупований Росією Крим.

"Їздили ми туди з музикантами до української дівчини. Щодо того, як ми туди летіли, на жаль, я не могла коригувати цей момент і була безсила у цьому випадку. Будучи тоді не такою медійною персоною, я не могла думати про такі наслідки", – переконує переможниця нацвідбору Alina Pash.

Пізніше артистка розповіла: мовляв журналістка нечітко сформувала запитання. Та й узагалі – її неправильно зрозуміли. Тепер у Alina Pash така версія подій:

"Напередодні я через Москву летіла із Стамбулу і, повернувшись додому, сіла в автобус і з друзями доїхала до Ялти. З Ялти я уже написала свій гнівний пост про те, як втратила сімейну реліквію у попередній поїздці, у попередньому рейсі", – розповідає співачка.

Окрім того Alina Pash у 2018 році планувала концерт у Москві. Тоді нічого надзвичайного у цьому не бачила. Але зрештою виступ таки скасувала. Засвітилася іще на одній афіші у країні-окупантці. Йдеться концерт 9-го травня 2014 року у одному із нічних клубів Калінінграду.

"Використовували афішу із моїм зображенням, але дівчина була інша. Я закінчила працювати з цим колективом іще до війни", – переконує співачка.

Артистка додає: проти неї організували замовну кампанію. А правил відбору на Євробачення не порушувала. У Росію з концертами ніколи не їздила. 

Скандали з-за куліс перенеслися на сцену. Щось пішло не так під час оголошення результатів.

Турнірну табличку глядачі конкурсу у етері так і не побачили. Тому оцінки рахували члени журі. Вручну. Бали довелося оголошувати заново.

Зрештою з різницею у один бал відбір виграла Alina Pashа. Журі поставило їй максимальну оцінку. А от лідеркою голосування серед глядачів вона не стала. Але за сумою двох голосувань – загальний високий бал і приніс співачці перемогу.

Телевізійний ефір завершується, члени журі виходять до преси. Скандали Євробачення не закінчуються. Гурт "Kalush" не погоджується з результатами конкурсу. 

"Перед нами закрили двері і сказали, що не хочуть з нами розмовляти", – каже директор гурту Kalush Микола Кучерявий.

У глядацькому голосуванні лідером став саме гурт "Kalush". А от члени журі оцінили виступ дуже різними балами. Тому у загальному рейтингу група і посіда друге місце. 

"Ми маємо високу розбіжність у оцінках. Високі бали поставила Тіна і Джамала – 7,6. І всього 3 маємо від Ярослава Лодигіна. Ярославе, чому?" – запитували у члена журі Ярослава Лодигіна.

"Я не знав куди дивитися, коли я дивився це шоу. Я думаю, що я віддав би більше балів, якби це би був просто Kalush", – пояснив член правління Суспільного мовника, член журі відбору Ярослав Лодигін.

"Низька оцінка одного із членів журі якраз і вирішила хід конкурсу. Якби на один бал було вище від журі у гурту Kalush, то вони б перемогли. Навіть якщо б у них була однакова кількість балів з Alina Pash. Бо у цьому випадку перемагає той, у кого більше балів від глядачів", – каже оглядач Євробачення Віталій Дехтярьов.

Гурт "Kalush" обіцяє оскаржувати результати відбору. Але чинною переможницею конкурсу залишається Alina Pash. І саме вона представлятиме Україну на Євробаченні у Італії у травні. Організатори відбору переконують: результати ніхто не фальшував. Цифри пообіцяли оприлюднити. А до Alina Pash жодних претензій не мають.

Правила конкурсу не дозволяють брати у ньому участь артистам, які з 2014 року мали концерти у Росії. Або ж в’їздили до Криму через територію держави-окупантки. Тим часом після перемоги на цьогорічному відборі Alina Pash, Україна різко піднялася у рейтингу за прогнозами букмекерів. Зараз ми на другій позиції. 

Сергій Барбу, Сергій Клименко, "5 канал"

Читайте також: "Представлятиме від України Москву": соцмережі вибухнули критикою після перемоги Аліни Паш у Національному відборі

Попередній матеріал
Як тримати автомат в руках і надавати медичну допомогу: "Правий сектор" влаштував вишкіл в Гідропарку
Наступний матеріал
"Зберігайте спокій та вірте ЗСУ" – командувач ООС звернувся до українців
Loading...
Дитяче "Євробачення-2021": хто став переможцем і яке місце виборола українка

Дитяче "Євробачення-2021": хто став переможцем і яке місце виборола українка

Стало відомо, хто представлятиме Україну на дитячому "Євробаченні-2021"

Стало відомо, хто представлятиме Україну на дитячому "Євробаченні-2021"

Українська пісня має шанс бути почутою – солістка гурту Go_A

Українська пісня має шанс бути почутою – солістка гурту Go_A

Підкорили Європу та повернулися до України – як зустрічали гурт "Go_A" в аеропорту

Підкорили Європу та повернулися до України – як зустрічали гурт "Go_A" в аеропорту

Український гурт Go_A повернувся в Україну

Український гурт Go_A повернувся в Україну

"Євробачення 2021": зустріч гурту Go_A в аеропорту "Бориспіль" – трансляція

"Євробачення 2021": зустріч гурту Go_A в аеропорту "Бориспіль" – трансляція