Фото з соцмереж

Підкорювач небес: 10 фактів про геніального авіаконструктора Ігора Сікорського

5.ua підготував цікаві факти про всесвітньо відомого авіаконструктора

Сьогодні, 26 жовтня, роковини смерті українсько-польсько-російського та американського авіаконструктора Ігора Сікорського. Він з'явився на світ у Києві, в квітні 1889 році, але більшість свого життя провів в еміграції.

1. У 19 років Сікорський почав конструювати справжні літаки. А вже у 20 студент Київського політеху Ігор Сікорський розробив і побудував свій перший вертоліт. 

2. Батько, Іван Сікорський – відомий психіатр, психолог і педагог, професор Київського універ­ситету св. Володимира (нині ім. Тараса Шевченка), був одним із фунда­торів нового напряму досліджень у галузі дитячої психології та психопатології.

3. У 1919 році Ігор Сікорський мігрував до США, де його ніхто не чекав. Декілька років він перебивався випадковими підзаробітками. Втім, у 1923 році він створив групу із колишніх співвітчизників, причетних до авіації. Саме вони проклали фундамент фірми Sicorski Air Engineering.

4. Його літак-велетень – Ілля Муромець (1913) став світовим рекордсменом у вантажопідйомності. Також Сікорський сконструював перший в США літак-амфібію.

5. В Америці авіаконструктор створив 15 типів літаків і в світовому масштабі уславився як "батько вертольотобудування".

6. Гелікоптери Сікорського марки S 1941 року були прийняті на озброєння Збройними силами Америки.

7. Крім конструювання Сікорський писав релігійно-філософські книги і брошури. Які експерти відносять до найбільш оригінальних творів російської закордонної богословської думки.

8. За життя отримав понад 80 різних нагород, призів та дипломів. Серед яких почесна медаль Джона Фріца за науково-технічні досягнення в галузі фундаментальних й прикладних наук.

9. У центрі Києва збудований дім Сікорського. Саме у дворі цього будинку створював і випробовував свої перші вертольоти Ігор. З 1980 року будинок перебуває в аварійному стані.

10. Після Другої світової його фірма Sicorski Air Engineering стала провідним виробником вертолітної техніки за кордоном.

Попередній матеріал
Верховний суд РФ відмовився звільнити українців Клиха та Карпюка
Наступний матеріал
Бойовики обстріляли пункт пропуску "Мар'їнка": снаряди розірвалися за кількадесят метрів від людей

Ан-225 "Мрія" повернувся з Австралії до України

Ан-225 "Мрія" відлетів з аеропорту Праги

Український літак "Мрія" прибув до Праги

"Мрія" з України: як проводжали найбільший у світі літак до Австралії