5 канал

Сергій Фоменко, гурт "Мандри": Вільні люди переможуть носіїв рабства

Які б катаклізми і випробування на нас би не очікували попереду – вільні люди переможуть носіїв рабства. Таку думку висловив український співак, гітарист, композитор і автор пісень заслужений артист Сергій "Фома" Фоменко.

Може для батьків він і Сергій Фоменко, а для всього народу він – Фома з "Мандрів". Фолк-рокові хіти тривалістю два десятиліття і сольні проекти. Але не лише про музику поговорили під чайну церемонію. А про патріотизм і лже-патріотизм, про ненависть і любов, про помсту і прощення, про вроджену мудрість і дурість народу, і про життя під час і після війни.

До програми "ЗА ЧАЙ.COM" завітав український співак, гітарист, композитор і автор пісень заслужений артист Сергій "Фома" Фоменко.

Довідка.

У дитинстві думав: "Або стану водієм, або артистом". У підлітковому віці навчився грати на баяні та гітарі, співав, писав пісні та оповідання. Мандрував автостопом по великих містах України, Білорусі, східної Балтики та Росії. Після кількарічних мандрів повернувся до Києва.

Працював двірником у Києво-Печерській лаврі, Софіївському соборі, гардеробником Археологічного музею, працівником сцени у театрі, ведучим радіопрограм. Коли навчався у школі, був російськомовним, але з 23 років свідомо перейшов на українську.

Взимку 1990-го Фома вперше з'явився на сцені київського рок-фестивалю "Йолки-палки". Він вивів свій перший склад гурту "День помирає рано". А вже 1997 Фома (гітара, вокал), Олександр Коханівський (бас) та Олег Воробйов (перкусія) створюють гурт "Мандри".

Фоменко активно підтримує благодійні проекти в Україні, виступає на численних благодійних концертах. Є членом наглядових рад Національного конкурсу "Благодійник року" і Всеукраїнської благодійної організації "Асоціація благодійників України".

Попередній матеріал
На Київщині показали 30 рідкісних старовинних мап області XVI-XIX століть
Наступний матеріал
Загострення на фронті: б'ють з важкої артилерії, загинули двоє вояків
Loading...

"Портал у інший світ": Гурт ONUKA опублікував надзвичайно атмосферне відео про відвідування ЧАЕС

Обрано ведучих Євробачення: Уперше в історії шоу вестимуть троє чоловіків

Україна дізналася, хто представлятиме державу на "Євробаченні-2017"