5 канал

Рекорд і перша нагорода: Знімальна група "5 каналу" дізналася всі подробиці відкриття кінофестивалю "Молодість"

Фільм, який відкриває 46-й фестиваль молодості, – це французька драма "Життя"

46-й за ліком Київський Міжнародний кінофестиваль "Молодість" офіційно відкрили. Загалом упродовж фестивального тижня "Молодість" представить понад двісті фільмів з усіх куточків світу. На місці перебуває кореспондент "5 каналу" Ольга Петрів.

За словами журналістки, попри відчутну осінню прохолоду, до театру імені Івана Франка, де відбувається фестиваль, прийшли стільки людей, що ні у партері, ні на балконах не лишилося жодного місця. Церемонія відкриття нині в процесі. А перед відкриттям червоною доріжкою пройшли і політики, і посли, і дипломати, і звичайно ж, кіномитці та музиканти, численні гості фестивалю та глядачі.

В основному конкурсі цьогорічного фестивалю – 12 повнометражних стрічок, серед яких, на жаль, української нема. Тож Україна не прендуватиме на головний трофей – золотого скіфського оленя і 10 тис. доларів грошової нагороди.

За словами голови Державного агентства з питань кіно Пилипа Іллєнка, на сьогодні за підтримки держкіно щороку в Україні створюється більше 30 повнометражних фільмів. "Приблизно половина з них створюється режисерами, для яких це перша повнометражна робота. Так що вибір, я думаю, наступного року буде більший", – сказав Іллєнко.

А ось українська акторка Ольга Сумська наголошує: "Це наша молодість і зрілість. Я прямо зі знімального майданчика на червону доріжку. І це є щастя для українського актора".

Фільм, який відкриває 46-й фестиваль "Молодость" – це французька драма "Життя", який демонстрували на Венеційському фестивалі. Фільм про непросту долю жінки у ХІХ столітті. Історія розгортається у провінційній Нормандії.

Особливою гостею цьогорічного фестивалю є угорська режисера Марта Месарож, це найвідоміша жінка-режисер Угорщини і їй уже 85 років і вона приїхала на фестиваль. Її відзначили нагородою за внесок у світове кіномистецтво.

За словами кореспондентки, лсобливу увагу глядачам треба звернути на "Фестиваль фестивалів" на "Молодості", бо там будуть зібрані всі кінохіти, які вже здобули нагороди на інших фестивалях. Тут будуть і українські документальні стрічки, зокрема про лідера кримськотатарського народу Мустафу Джемілєва та про тренера Валерія Лобановського. Свій фільм "Аустерліц" покаже Сергій Лозниця.

Проте, за словами Ольги Петрів, є у фестивалю одна проблема – це нестача грошей. Директор "Молодості" Андрій Халпахчі розказав: "46-ту "Молодість" треба занести в Книгу рекордів Гіннеса, тому що це єдиний міжнародний фестиваль у світі, який відкривається і починає свою роботу без копійки державних чи місцевих грошей. Ми починаємо з нуля. Але ми готові, ми призвичаїлися до цього. Ми розуміємо, що ситуація в Україні непроста, але наше завдання – показати, що Україна сьогодні існує не тільки у стані перманентної війни, але й у стані культурного розвитку".

5 канал

Закриватимуть фестиваль фільмом польського режисера Анджея Вайди "Післяобрази", який цього року номінований Польщею на здобуття премії "Оскар".

Попередній матеріал
28 механізована бригада повернулася на місце постійної дислокації на Одещину
Наступний матеріал
У Харкові на кулінарний фестиваль з'їхалися визнані шеф-кухарі з усього світу

У Києві стартує кінофестиваль "Молодість" 

Прес-конференція, присвячена міжнародному кінофестивалю "Молодість" - відео

У Києві 24 жовтня розпочнеться 45-й міжнародний кінофестиваль "Молодість"