5.ua

Пугачова, Ярмольник і Прохоров закликали припинити цькування Макаревича в Росії

  Ряд відомих росіян, у тому числі співачка Алла Пугачова, бізнесмен Михайло Прохоров та актор Леонід Ярмольник, підписали відкритого листа, у якому закликали припинити цькування Андрія Макаревича у Росії за його позицію щодо подій у Криму.

  Лист, який підписали 25 правозахисників, музикантів, вчених, акторів та бізнесменів, опублікований на сайті "Эхо Москвы".

  "В Інтернеті розгорнута справжнє інформаційне цькування відомого діяча культури, рок-музиканта, лідера групи "Машина часу" Андрія Макаревича. Слідом за поширенням відвертої брехні про нібито наявність у Макаревича бізнесу на українській території в четвергом, 27 Березня, був організований псевдо-незалежний збір підписів за позбавлення Андрія Макаревича всіх державних нагород", - говориться у заяві.

  Підписанти відмічають, що організатори збору підписів проти Макаревича навмисне використали ресурс, який не відновиться до російської юрисдикції, оскільки вони обзивають його "посібником фашистів" та "підбурником убивств", а такі заяви в Росії караються законом.

  "Однак цю мерзенну кампанію вже підтримали окремі представники "Единой России" і деякі ЗМІ. Прагнення політиків і ЗМІ підвищити свій рейтинг на створенні скандалу навколо імені відомої людини, виглядає жалюгідно. Поширення спотвореної інформації упускає благородну професію до рівня "жовтої преси", а використання ЗМІ як знаряддя пропаганди - просто не витримує критики", - говориться у листі.

  Ситуацію , в якій опинився Макаревич, захисники порівняли з цькуванням письменники Бориса Пастернака після вручення йому Нобелівської премії, а також академіка Андрія Сахарова, який постраждав за незгоду з політикою СРСРщодо Афганістану.

  "Серед підписантів даного Звернення є визнані люди, які виступали проти дій в Криму, і є відомі люди, які підтримали дії Росії. У нас різні погляди, ми живемо в демократичній країні і ми не боїмося висловлювати свою позицію. Якщо в нашій країні, в нашій Росії буде прийнято відбирати нагороди і називати людей "зрадниками" і "фашистами" за інакомислення, це девальвує саму ідею нагород і заохочень", - впевнені захисники Макаревича.

  Лист направили на ім‘я президента РФ Володимира Путіна, в Держдуму та Раді Федерацій, прем‘єр-міністру Дмитру Медевєдєву та генеральним директорам Першого каналу, ВГТРК та НТВ.

  Нагадаємо, Андрій Макаревич висловився проти приєднання Криму до Росії і заявив, що РФ не повинна втручатися у внутрішні справи України. 15 березня він став учасником Маршу миру. Свою думку з приводу ситуації в Криму він виклав у відкритому листі президенту Путіну.

  Фото: mapmusic.ru

  Попередній матеріал
  Кабмін ухвалив постанову про соціальний захист родин загиблих на Майдані
  Наступний матеріал
  Аваков готовий будь-якої хвилини піти у відставку
  Теги:
  Loading...