"150 імен Лесі"
"150 імен Лесі" 5 канал

"Привідкрити те, що ми не помічаємо": в Українському домі відкрили мистецький проєкт "150 імен Лесі"

Читайте по-русски
Понад 200 унікальних артефактів: автентичних документів, фотографій, живописних та графічних творів, скульптур, ілюстрацій та афіш розмістили на трьох поверхах і назвали антимузеєм

Нині виповнюється 150 років від дня народження письменниці, перекладачки, драматургині, фольклористки Лариси Косач-Квітки, яка писала під псевдонімом Леся Українка. До ювілею в Українському домі відкрили мистецький проєкт "150 імен Лесі".

Понад 200 унікальних артефактів: автентичних документів, фотографій, живописних та графічних творів, скульптур, ілюстрацій та афіш розмістили на трьох поверхах і назвали антимузеєм. Бо, за словами куратора виставки Павла Гудімова, найважливіше – позбавити поетесу нашарування пафосу та ідеологічних шаблонів, які так старанно насаджувала радянська влада. Натомість показати, якою вона була людиною, з ким спілкувалася, захоплювалася та кого кохала, а також як творила та кого Іван Франко назвав єдиним мужчиною в українському письменстві.

"Концепція виставки – показати людину, Лесю Українку. Привідкрити ті моменти, які були дискомфортні або радянською пропагандою трошки замазані, або привідкрити те, що ми не помічаємо, бо ми живемо дуже швидко", – зауважив куратор виставки.

А режисер Влад Троїцький обрав малознані поезії Лесі Українки та інтерпретував їх в оперу Le. Виставка працюватиме від 26 лютого до 8 березня, оглянути її можна лише після попередньої реєстрації онлайн.

"Фантастична жінка, і коло, в якому вона була, всі її корифеї – Лисенко, Драгоманов, Франко – це ж була дивовижна плеяда, яка власне омріяла Україну. Ми живемо якоюсь мірою завдяки цим людям", – каже режисер.

Читайте також: "Велет духу, що додає нам сил у боротьбі" – звернення Порошенка з нагоди 150-річчя Лесі Українки

Попередній матеріал
У Києві стартувала вакцинація: хто отримав перше щеплення
Наступний матеріал
Стерненко залишається в одеському СІЗО, проте його переведуть до окремої камери
Loading...