Перший вітчизняний фільм, повністю зроблений в Україні

  Перший вітчизняний фільм, повністю зроблений в Україні. До виходу на широкі екрани готується пригодницький екшн режисера Михайла Іллєнка "Той, хто пройшов крізь вогонь". Про українця, який став вождем індіанського племені. Фільм уже показували у вересні - на Київському кінофестивалі. Там він здобув Гран-прі. Утім, прем`єра і прокат заплановані на січень. Таку затримку творці стрічки пояснюють просто - хочуть довести глядачеві, що українське кіно може бути якісним. Тому тепер кипить робота над звуком і кожним кадром.

  Від А до Я "мейд ін Юкрейн". Українська знімальна група і українські студії, де є все необхідне для опрацювання відзнятого матеріалу. Ось тут в поті чола трудяться над звуком.

  Олег Кульчицький, звукорежисер перезапису: "Для того щоб в кінотеатрах був повноцінний красивий звук".

  Усе - на високому рівні. Звукорежисери сидять у студії як у кінозалі - з великим екраном - і можуть достеменно оцінити, як звучить фільм.

  Артем звукорежисер: "Тут же які умови - тут просто кінотеатр. Ти сидиш і слухаєш так, як це буде слухати слухач".

  Олег Кульчицький, звукорежисер перезапису: "Ніколи не вгадаєш, як цей фільм буде звучати в кінотеатрі. Те, як  робиться звук тут -він є, буде аналогічним в кінотеатрі".

  А це ще один кінозал. Тут коректують колір кожного кадру. Адже фільм знімали чотири роки. І не один оператор.

  Юрій Петрик, колорист: "У каждого оператора свое видение красоты картинки. Тут уже мы должны что-то с этим сделать, чтобы оно выглядело как одних рук дело. Этот кадр - мы здесь дорисовали небо, чтобы контрастней было".

  А на обличчя героїв стрічки наклали маски.

  Юрій Петрик, колорист: "В любом случае надо пользоваться масками. Чтобы оно было правильного цвета -мы же не Шрека делаем. Сначала она была такой, потом я сделал так и дорисовал ему отдельно лицо".

  Ця історія про те, як радянського льотчика Івана збили німці. Він потрапив до полону нацистів, потім до рук НКВС і в сибірські концтабори - усе закінчувалося втечами. Аж допоки в бігах не дістався Канади. Де став вождем індіанського племені.

  Індіанців зіграли харківяни. Майже все кіно знімали під Києвом. Повітряні бої це комп`ютерна графіка, зроблена в Україні.

  Юрій Петрик, колорист: "Сейчас уже розбалованный зритель, то есть нельзя показывать полпродукта или что-то недоделанное. Хотелось бы, конечно, чтобы оно сильнее было, круче".

  Володимир Філіппов, продюсер фільму: "Глупо соревноваться с Голливудом в создании спецэффектов. Но фильм о войне, о льотчике. Понятное дело, что обойтись без сцен воздушных боев мы не могли".

  Бомбардуваннями стрічка розпочинається. Під запальну музику етно-гурту Даха Браха.

  Володимир Гронський, композитор фільму: "В цьому специфіка. Музика буде звучати дуже несподівано в багатьох місцях".

  Це перший винятково український кінопродукт -користуватися послугами іноземних фахівців потреби не було.

  Дмитро Колесников, продюсер постпродакшну: "Материал находится в работе, он здесь рядышком. Фактически все происходит на территории Украины, это очень важно - фактически в два, два с половиной раза дешевле, чем за границей".

  Утім, така перевага широкому виходу на кіноекрани не допоможе. Вписатися у новорічно-різдвяний прокат з українським фільмом не просто.  

  Володимир Філіппов, продюсер фільму: "Все, о чем мы смогли договорится с Агентством по кинематографии, это выделение средств на печать десяти фильмокопий. Понятное дело, что это небольшой прокат. Обычный прокат на Украине начинается от тридцати-пятидесяти копий".

  Однак, творці кіноновинки обіцяють об`їздити з нею усю Україну.

  Ольга Петрів та Микола Лєбєдєв, "5 канал" 

  Попередній матеріал
  Польща робить все мождиве щоб Угоду про асоціацію ЄС-Україна підписали саме 19 грудня
  Наступний матеріал
  У Києві відбулося жеребкування до Євро-2012
  Теги: