Перша виставка знаменитого аукціону Сотбіс в Україні (РЕПОРТАЖ, ВІДЕО)

  У столичному Музеї західного мистецтва імені Ханенків покажуть 23 картини знаних українських та російських художників, вартість кожної може сягнути кількох мільйонів доларів.
  26 мільйонів доларів - саме стільки українські колекціонери витратили на лондонському аукціоні Сотбіс торік. Таку зацікавленість вітчизняних збирачів мистецтва в Лондоні оцінили, і для того, щоб цього року зібрати ще більше грошей, привезли до Києва унікальні роботи. Це картина знаменитої українки-емігрантки Олександри Екстер "Дівчина і птахи". Лише на кілька днів вона виринає з чиєїсь приватної колекції і постає перед очима широкої публіки. Хто її власник зараз і хто претендує отримати її на аукціоні, - велика таємниця. Організатори виставки прогнозують: ця робота може повернутися в Україну.

  Очікувана ціна на "Дівчину і птахів" - понад мільйон доларів. Її представлять на вечірніх торгах Сотбіс у Лондоні, куди потрапляють лише найцінніші витвори. Серед картин, представлених у київському музеї, українських полотен лише два. Окрім роботи Екстер, це твір Марка Шагала під назвою "Алла". Очікувана ціна - понад 3 мільйони доларів. Найдорожчою ж роботою на виставці є "Натюрморт із фруктами" російської майстрині Наталії Гончарової, ціна полотна може сягнути 10 мільйонів. Загалом же у музеї Ханенків виставляються 23 картини. Для того, щоб привезти в Україну такі цінності, зафрахтували спеціальний літак. Організатори виставки зізнаються: такий вояж дуже дорогий, а українське законодавство не сприяє аукціонній діяльності.

  Побачити унікальні картини з приватних колекцій можна лише три дні - до 18 травня. Далі помандрує до Москви, а згодом до Лондона, де на початку червня Сотбіс знайде їм нових власників.

  Олена Угрин, Ілля Шинкаренко, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (6.84Мб)
  Попередній матеріал
  Рудьковський - вільний? (РЕПОРТАЖ, ВІДЕО)
  Наступний матеріал
  Розпочався Каннський кінофестиваль (РЕПОРТАЖ, ВІДЕО)
  Теги:
  Loading...