Рудьковський - вільний? (РЕПОРТАЖ, ВІДЕО)

  Журналіст "5 каналу" розшукав ухвалу суду, за якою колишній міністр Микола Рудьковський насправді не зв`язаний підпискою про невиїзд. І таким чином може вільно поїхати будь-куди, поки СБУ та прокуратура прагнуть його засудити за розкрадання державних коштів.
  Антон працює в одній зі столичних юридичних компаній і стежить за гучними судовими справами. Каже, не повірив своїм очам, коли, гуляючи разом з колегами у День Перемоги, побачив на демонстрації екс-міністра транспорту та зв`язку. Юрист вирішив з`ясувати, чи не примара це була. І відкопав, що активно переслідуваний Микола Рудьковський нині може спокійно вирушити у будь-яку точку світу, бо не обмежений навіть підпискою про невиїзд.

  Антон Петько, юрист: "Сразу же возникли вопросы на фоне той шумихи, которая была недавно повсе телеканалам, когда Рудьковского задерживали и привозили в суд. Выяснилось, что господин Рудьковский не подписывал документ".

  Проблема з підпискою про невиїзд Миколи Рудьковсього, якого звинувачують у розтраті державних коштів в польотах з відомою українською моделлю Олександрою Ніколаєнко, виникла ще під час засідання Апеляційного суду. Головуючий у цій справі суддя з`ясував, що жодного автографу екс-міністра під цим документом немає.

  Сергій Слинько, суддя Апеляційного суду м. Києва: "Є якась підписка про невиїзд. Там підпису Рудьковського немає? Так? Так".

  Попри це відкриття, судді так і не пояснили у своєму усному вердикті, чи залишається звільнений з-під варти екс-міністр під підпискою про невиїзд. Однак у надрукованій версії, яку нам нарешті вдалося розшукати, чорним по білому написано: слідчий не отримав від Рудьковсього автографу під підпискою про невиїзд, а лише повідомив про застосування до екс-міністра цього запобіжного заходу. Тому, вважає суд, жодного обмеження для пересування Рудьковського не було і немає. Саме на це рішення посилається і речниця колишнього міністра транспорту та зв`язку, коли запевняє у праві шефа на вільне пересування.

  Вікторія Бутенко, прес-секретар Миколи Рудьковського: "Є відповідне рішення Апеляційного суду про те, що ні дати, ні підпису Миколи Рудьковсього під підпискою про невиїзд немає. Це зафіксовано судом".

  Натомість у Службі безпеки України, слідчий якої власне і запропонував Рудьковському стати невиїзним, запевняють: усного повідомлення цілком достаньо. Те ж саме говорять і у столичній прокуратурі, яка тягне  Рудьковського до суду. Але жодного документу, який би спростував слова в судовому рішенні, ані СБУ, ані прокуратура не надали. І навіть офіційно це не прокоментували.

  Олег Дейнека, 5 канал:  "Попри минулорічну критику Миколи Рудьковського з боку перших осіб держави за числені катастрофи на транспорті та незважаючи на нещодавно порушені проти нього кримінальні справи про розбазарювання народних грошей в особливо великих розмірах - зокрема, у польотах з відомою українською моделлю - скандально відомий екс-міністр транспотру та зв`язку продовжує гуляти на волі, але вже з новими фаворитками".

  Змусити Миколу Рудьковсього у суді поставити автограф під підпискою про невиїзд може столична прокуратура, але не робить вже цього два засідання поспіль. На останньому - в понеділок - ще й не завадила адвокатам Рудьковського змінити суддю. Новий слуга Феміди розглядатиме справу за два тижні. 

  Олег Дейнека, Орест Пота, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (9.64Мб)
  Попередній матеріал
  ВІДПРАВТЕ ПОВІДОМЛЕННЯ В ЕФІР "ЧАС:ВАЖЛИВО"
  Наступний матеріал
  Перша виставка знаменитого аукціону Сотбіс в Україні (РЕПОРТАЖ, ВІДЕО)
  Теги: