Розпочався Каннський кінофестиваль (РЕПОРТАЖ, ВІДЕО)

  Розпочався Каннський кінофестиваль - найпрестижніший та найбільш представницький у світі. Українських фільмів серед конкурсантів не буде, утім вперше за всю історію Україна матиме на легендарній набережній Круазетт спеціальний павільйон. Там упродовж 12 днів презентуватимуть сучасне українське кіно. Відкриває фестиваль фільм-триллер "Сліпота" бразильського режисера Фернандо Мерейлліша.
  "Пандамоніум" - або ж "Кунг-фу Панда" - мультфільм про хороброго панду По, який рятує рідний ліс за допомогою бойових прийомів. Представляти стрічку у Канни приїхав актор Джек Блек, який озвучував головного героя. Блек і 40 панд одними з перших промандрували червоною доріжкою, ще до початку церемонії. Оплескам і радості публіки не було меж.

  Джек Блек, актор: "Привіт усім, дякую, що прийшли! А зараз я вчитиму Вас кунг-фу".

  Втім, не лише розважальні дійства передують початкові найбільшого кінофестивалю у світі. Знімальна група стрічки "Сліпота", що відкриває 61-й Каннський фестиваль, дала прес-конференцію для журналістів. Жанр фільму критики визначають як апокаліптичний триллер. Це історія міста, яке охоплює таємнича епідемія сліпоти невідомого походження. Фільм знято за романом нобелівського лауреата Жозе Сарамаґо. Режисер, бразилець Фернандо Мейреллеш уже відомий глядачам за стрічкою "Місто бога". "Сліпота" для нього - більше, ніж просто фантастичний сюжет.

  Фернандо Мейреллеш, режисер: "Ми вважаємо себе такими сильними, розумними, витривалими. А тут раптом траплється щось, і все життя летить шкереберть. Насправді наше життя - це прогулянка тонкою кригою, все може трапитися будь-якої миті - ось та ідея, яка привабила мене під час зйомок".

  Джуліана Мур, актриса: "Я отримала справжню насаолоду під час роботи в цьому міжнародному проекті. Такі фільми треба знімати частіше. У знімальній групі було усього три американці, а решта - люди з інших країн і інших культур. Це неймовірний досвід".

  Протягом неповних двох тижнів журі кінофестивалю перегляне вісімдесят стрічок офіційних конкурсних програм. Головний приз Канн - "Золоту пальмову гілку" найкращому режисерові 25-го травня вручить Роберт де Ніро.

  Нонна Стефанова, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (6.41Мб)
  Попередній матеріал
  Перша виставка знаменитого аукціону Сотбіс в Україні (РЕПОРТАЖ, ВІДЕО)
  Наступний матеріал
  В ізраїльский торговий центр влучила ракета - є постраждалі
  Теги:
  Loading...