Герої Небесної Сотні
Герої Небесної Сотні 5 канал

"Нас не почули": чому уряд урізав фінансування будівництва музею Революції Гідності

Читайте по-русски
Через пандемію коронавірусу Кабінет міністрів перерозподілив державний кошторис

Родичі Героїв Небесної Сотні гуртуються поблизу меморіалу загиблим. З собою привезли паски, лампадки і писанки. На місце розстрілів майданівців приїжджають кілька років поспіль на великодні свята. Однак через карантин теперішня акція не велелюдна.

"Цією акцією ми вшановуємо пам’ять наших рідних. Так як цього року карантин – ми не змогли провести такого спільного заходу. Тому ми кожен з родин спік пасочки, хто скільки зміг, ми в загальному спекли 107 пасок і зараз ми розкладаємо тут ці пасочки", – каже дружина Героя Небесної Сотні Світлана Свіщенко.

Меморіал із фотографіями убитих майданівців всього за кількадесят метрів від місця, де мають збудувати Музей Революції Гідності. Однак його спорудження знову під питанням. У бюджеті немає грошей.

"Нас не почули, зміни не враховані. Зате додали у бюджеті суддям грошей. Яким начебто маленька зарплата, які начебто відмовляються працювати", – розповідає голова ГО "Родин Героїв Небесної Сотні" Юрій Аксенин.

На цій ділянці у центрі столиці і мали б звести Музей Революції Гідності. Однак поки що лише роки обіцянок. І якщо раніше тривали суди за землю, то тепер просто немає грошей. Так депутати переписали бюджет.

Через пандемію коронавірусу Кабінет міністрів перерозподілив державний кошторис. Рада урядові пропозиції затвердила. Найбільше коштів забрали у галузі культури, це мільярди гривень.

Герої Небесної Сотні
Герої Небесної Сотні5 канал

"З 554 мільйонів залишили лише 100. І то це по суті на два музеї. Це на музей Голодомору-геноциду, який зараз у активній стадії будівництва. І на проєктування початок будівництва Музею Революції Гідності. Величезні ризики і загрози не лише самому проєкту, а й коштам, які вже вкладені у цей проєкт. Бо ми довго йшли до підписання контракту з переможцем конкурсу проєктів - німецькою компанією", – каже директор музею Революції Гідності Ігор Пошивайло.

У зеленій фракції переконують, іншого шляху не було. На культурі довелося зекономити, щоби знайти більше грошей для лікарів.

Герої Небесної Сотні
Герої Небесної Сотні5 канал

"Наше завдання було – зберегти живі робочі місця. І вже далі дивитися на те, які будуть можливості щодо фінансування інших статтей витрат", – розповідає народний депутат "Слуги народу" Олександр Ткаченко.

Опозиція зміни до бюджету не підтримала.

"Можна було піти іншим шляхом. Можна було залишити на культуру і на освіту - те, що ми їм пропонували. І брати певними траншами, сумами те, що вони можуть освоїти на боротьбу з коронавірусом і лише після цього переглядати бюджет", – переконана нардеп партії "Голос" Юлія Клименко.

На місці, де мали б звести Музей Революції Гідності, зараз ніякі будівельні роботи не ведуться. Вирили котлован, територію обгородили. І якщо бюджет на будівництво не переглянуть, до кінця року ситуація тут не зміниться.

Сергій Барбу, Віктор Сніжко, "5 канал"

Попередній матеріал
У зоні відчуження досі тліє трав'яний настил, пеньки та деревина – ДСНС
Наступний матеріал
Служба через гучномовець: віряни УПЦ МП у Маріуполі слухають богослужіння на церковних подвір'ях
Loading...