На Тернопільщину завітав хор з Нідерландів, який співає солов`їною (РЕПОРТАЖ)

  Унікальний хор завітав на Тернопільщину. Усі його учасники – з Нідерландів. Жоден з них не володіє мовою Шевченка, однак виконують лише українські народні та релігійні пісні, арії з вітчизняних опер.
  У кожного - партитура з українськими словами пісні, написаними латинськими літерами. Саме вона і допомагає нідерландським хористам співати іноземних пісень, хоча жоден з них українською мовою не володіє. Щоправда, учасники зізнаються - попередньо обов`язково у перекладі знайомляться з текстом, щоби на сцені щиро передати свої почуття.

  Брам Бошард, голова хору: "Ми починаємо з музики, а мову вже фонетично завчаємо. Ми дуже глибоко знаємо зміст пісень і тому нам легко інтерпретувати. Той, хто закохався в українську пісню, вже не зможе без неї і має включатися до нашого гурту".

  Хор існує уже 12 років та названий на честь відомого українського композитора Миколи Лисенка. У його складі 43 співака-аматора. Є тут бізнесмени та домогосподарки, юристи та пенсіонери. Наймолодшому учаснику 41 рік, найстаршому – 79.

  Пол Гаккенс, диригент хору ім.Лисенка: "Українська музика у моїй душі. Я її відчуваю і мені легко її передавати. Мене цього навчив Мирослав Антонович, який був керівником хору. Окрім цього, у 2004 році я був і в Україні – у Львові та Києві, - зустрічався з диригентами хорів, щоби ще більше відчути дух української пісні та її мелодику. І це вже дуже глибоко осіло у моєму серці".

  Свій виступ на українській землі виконавці присвятили 1020-річчю хрещення Русі. Найгучнішими оплесками глядачі зустріли спільний спів голандців та місцевого церковного хору.

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (5.36Мб)
  Попередній матеріал
  Перші передвиборні дебати в США. Підсумки (РЕПОРТАЖ)
  Наступний матеріал
  У Києві відкрився ювілейний фотоконкурс газети "День" (РЕПОРТАЖ)
  Теги:
  Loading...