Перші передвиборні дебати в США. Підсумки (РЕПОРТАЖ)

  Не виявили лідера перші передвиборні дебати в США. Півторагодинна дискусія у прямому ефірі лише підтвердила вподобання тих, хто давно визначився із кандидатом. Джон МакКейн традиційно закидав Бараку Обамі брак досвіду у зовнішній політиці. А той прогнозовано розкритикував опонента за підтримку воєнних дій в Іраку. Чи не єдина точка дотику - позиція щодо Росії. Дії Москви на Кавказі одностайно критикували і МакКейн, і Обама. І хоча тема перших дебатів - зовнішня політика, обидва кандидати не втрималися, аби не згадати іншу актуальну для Штатів проблему - економічну кризу.
  Не менше третини часу опоненти витратили на дискусію про економічну ситуацію в країні.  Попередні 8 років республіканці були при владі. Це дало можливість Обамі звинуватити МакКейна у тому, що саме його однопартійці не змогли адекватно відреагувати на світову фінансову кризу. На його думку, рішення про початок воєнних дій у Іраку - також одна з причин економічного занепаду США, оскільки обходяться країні у чималу копійку.

  Барак Обама, кандидат від демократичної партії: "Ми стоїмо перед визначальним моментом у нашій історії. Наш народ втягнули у 2 війни і ми страждаємо від економічної кризи, найгіршої з часів Великої депресії. Джон, ви говорите так, ніби війна розпочалася 2 роки тому. Але дозвольте нагадати вам - війна розпочалася у 2003 році. І тоді ви говорили, що ви знаєте де знаходиться зброя масового знищення, що війна буде швидкою та легкою, що нас зустрінуть як визволителів, що насправді немає конфлакту між сунітами та шиїтами".

  Обама наголосив - війна в Іраку - це помилка. На його думку, ліпше зосередити увагу на Афганістані та особливо Пакистані, де зосереджені сили "Аль-Каїди". Демократа обурив факт, що незважаючи на значну фінансову підтримку - близько 10 мільярдів доларів - Ісламабад дуже мало зробив для встановлення спокою у країні. МакКейн розкритикував ідею зменшення допомоги Пакистану. На його думку, перш за все потрібно переконати мешканців країни - що головна мета США - перемогти "Аль-Каїду", а не завоювати Пакистан. А здобути підтримку можна саме завдяки фінансовій допомозі.

  Джон МакКейн, кандидат від республіканської партії: "Є така приказка - якщо ти націлюєш зброю на когось - то будь готовий вистрелити. Я не готовий припинити допомогу Пакистану і почати погрожувати їм - як до цього закликає Барак Обама. Він каже - давай розпочнемо військову операцію у Пакистані. Але ж потрібно мати підтримку населення Пакистану. Потрібно працювати з урядом Пакистану".

  Перший раунд президентських дебатів відбувся в університеті штату Міссісіпі, у місті Оксфорд. Дискусія тривала півтори години. Вибори президента США відбудуться 4 листопада. Саме цього дня стане відомо - хто ж здобуде підтримку більшості населення країни та стане 44 президентом країни.

  Захар Симчич. 5 канал
  Попередній матеріал
  Ізраїль не визнає Голодомор актом геноциду українського народу
  Наступний матеріал
  На Тернопільщину завітав хор з Нідерландів, який співає солов`їною (РЕПОРТАЖ)
  Теги:
  Loading...