На Київщині під загрозою знищення опинився єдиний в Україні Музей трипільської культури [відео]

  На Київщині під загрозою знищення опинився єдиний в Україні Музей трипільської культури. Принаймні так стверджують три співзасновники приватної установи. Вони звинувачують свого четвертого компаньйона у тому, що він продав будинки одного з найпопулярніших культурних закладів області. Новий власник виставив охорону і не пускає на територію ані відвідувачів, ані музейників, упевнилася наша знімальна група.

  Коротким словом "ремонт" пояснюють охоронці появу замку на воротах музею трипільської культури. Ще тиждень тому ці люди були непричетні до захисту установи та колекції експонатів, оціненої у 5 мільйонів доларів, стверджує директор Олександр Поліщук. Каже "люди у формі" з`явилися тут минулої суботи.

  Олександр Поліщук, директор музею трипільської культури: "Прийшовши сюди, вони підійшли до Леоніда Юрійовича, який є моїм замісником і проводив екскурсію, і сказали, що музея нема, Лазоренко тут же сказав, що він все продав цьому чоловіку і сховалися".  

  Володимир Лазоренко - один із чотирьох співзасновникім музею. 9 років тому він із однодумцями створив унікальний музей трипільської цивілізації, поблизу  місця, де минулого століття відкрили прадавню археологічну культуру, названу згодом на честь села Трипілля. А тепер, стверджують колеги, Лазоренко продав будівлі музею без їхньої згоди. Сам меценат від інтерв`ю не відмовляється, але поспілкуватися може лише згодом. Поки обмежився коротким коментарем.

  Володимир Лазоренко, співзасновник музею трипільської культури: "То прикриття і все. Будьте здорові, то його прикриття було все".

  Новим власником, за версією музейників, став керівник фірми "археологічна спадщина і сучасність" Володимир Мельничук. Із журналістами він спілкується через помічника. Останній телефоном пообіцяв влаштувати інтерв`ю з начальником.

  А згодом просто перестав відповідати на дзвінки. Співробітники музею трипільської культури підозрюють, установу хочуть закрити, щоби забудувати територію біля Дніпра. 

  Олександр Поліщук, директор музею трипільської культури: "Ви знаєте, тут ще треба розглянути, я знайомий з патоном, я попрошу його, щоб толочко сюди прислав експертів, щоб вони подивилися, бо у вас тут мабуть одні муляжі і взагалі це все чорна археологія. можна це все знести і збудувати те, що тобі треба".

  Ухвалити рішення щодо продажу чи закриття музею може лише більшість співзасновників, каже його директор. Він виступає проти продажу. Ще двоє компаньйонів: історик Юрій Шилов та художник Анатолій Гайдамака також не давали згоди на такі перетворення.

  Анатолій Гайдамака, співзасновник музею трипільської культури: "Комусь дача буде одному. Туди ходить тисячі народу і це працює на імідж України, а так якась особа дуже видатна, я не знаю. Хто це може бути, щоб забрати і самому сидіти на цій території".

  У господарський конфлікт власників культурного об`єкта має втрутитися прокуратура. Відповідний позов туди подав голова комісії Київради з питань культури Олександр Бригинець. Самі ж не згодні з продажем співвласники направили звернення до Адміністрації Президента.

  Даря Феденко, Іван Вірченко, 5 канал

   

  Попередній матеріал
  Фестиваль риболовлі "Золотий карасик" відбувся на Київщині
  Наступний матеріал
  Інцидент у аеропорту Манчестера
  Теги: